הממשלה תאשר ביום א' העלאת שכר המינימום

משרד הכלכלה מפיץ הבוקר את תזכיר חוק שכר המינימום להערות הציבור. ביום ראשון תוגש ההצעה לממשלה

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשע"ה

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בהתאם לסיכום שהתגבש בין סיעות הכנסת וארגוני המעסיקים והעובדים, מפיץ הבוקר (שני) משרד הכלכלה את תזכיר חוק שכר המינימום להערות הציבור, עד לצהרי יום שישי. ביום א' הקרוב תוגש ההצעה לממשלה.

כזכור, בעקבות הסיכום בין סיעות הכנסת, אישר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי החקיקה להעלאת שכר המינימום יכולה להתבצע גם בתקופת הבחירות.

עם זאת, לא אישר היועץ המשפטי לממשלה, לעגן בחקיקה זו גם את השינוי הקבוע להעלאת הבסיס לחישוב שכר המינימום ל-52% מהשכר הממוצע. סוגיה זו תטופל לאחר הבחירות.

החוק המוצע נועד להביא להעלאה בשכר המינימום, בהוראת שעה, עד לסכום של 5,000 שקלים חדשים, ולהבטיח כי מההעלאה זו ייהנו רק עובדים אשר הלכה למעשה שכרם נמוך משכר המינימום המוצע.

נציין כי קידום ההצעה בתקופת בחירות נעשה בהמשך לדיונים שהתקיימו בעניין במשרד המשפטים והוא נעשה בכפוף להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, שהנושא הובא לפתחו. כן נשען החוק המוצע על עקרונות מוסכמים שגובשו בעניין זה בין המדינה לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה.

הערות לטיוטה ניתן יהיה להגיש עד ליום שישי הקרוב בשעות הצהרים, ובהתאם תובא לממשלה ההצעה ביום א' הקרוב.

שר הכלכלה, נפתלי בנט, ציין היום כי להסכמה בין כל הגורמים בכנסת, נציגי העובדים והמעסיקים, חשיבות רבה בהבאת חוק המאזן בין הצורך האמיתי להעלות את שכר העובדות והעובדים לבין קשיי המעסיקים והמשק. הסכמה זו תמנע דחיה בקידומו של חוק בעל חשיבות כלכלית ואנושית גם יחד.