חזר
חזר צילום: יעקב כהן

אריה דרעי שהתפטר לפני כשבועיים מראשות מפלגת ש''ס הודיע היום (שני) באופן בלתי מפתיע על חזרתו להנהגת התנועה.

במהלך פגישה עם חברי הכנסת של ש"ס שנערכה במשרדי המפלגה אמר דרעי, "אני מקבל בהכנעה ובהרכנת ראש את ציווי מועצת חכמי התורה בראשותו של נשיא המועצת מרן הרב שלום כהן".

"כל חיי חונכתי וחינכתי לאור הציווי של 'ועשית ככל אשר יורוך' ולכן לאחר תקופה לא פשוטה שבה ערכתי חשבון נפש אישי ומשפחתי ושקלתי את מכלול השיקולים החלטתי כי תנועת ש"ס, תנועתו של מרן זצ"ל על מאות אלפי מצביעיה חשובים יותר מכל שיקול שהוא, בראש מורם, גאווה ונחישות אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן", הסביר.

אמש שיגר הרב שלום כהן מכתב לדרעי שבו הוא מורה לו לחזור לראשות ש"ס. תחילה הבהיר הרב כהן כי לדרעי אין אחריות ב'חילול כבוד מרן' עם פרסום הקלטת הדרמטית. "הנני בזה, לאחר שקבלתי בצער רב את מכתבך בישיבת מועצת חכמי התורה וגם אמרת לי את דעתך בעניין שליחותך בתנועה.

''היות והייתי מצוי בתוך ימי השבעה על אחותי ע"ה התעכבתי מלהשיב לך וגם שקלתי היטב בעניין ובפרט את עניין חילול כבוד התורה של מרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל ואני אומר לך, עלי קללתך בני, אין לך שום אחריות לזה וכל אחריות שהיא בעניין זה מוטלת על מועצת חכמי התורה בלבד, אל תירא ואל תחת.

"על האיש הירא ורך הלבב נאמר ילך וישוב לבית ואל ימס את לבב אחיו וב"ה ראינו שאתה מנהיג את התנועה ביד רמה וללא מורא ובפרט בתקופה זו שזכינו בין היתר הודות לפעילותך שעברה ממשלת זדון מן הארץ, כאשר היינו עדים לרדיפה של כל דבר שבקדושה וזעקת אביונים יתומים ואלמנות עלתה אל האלוקים".

וכאן הורה לו הרב כהן לחזור לראשות התנועה. "לכן, אין לך בשום אופן רשות ללכת והנני מורה לך לשוב להנהיג את התנועה הקדושה אשר כולה קודש וכל מטרתה להרבות כבוד שמים, לשמוע זעקת אביון ולהרבות תורה בעם ישראל. זכות מסירות הנפש שלך ודאגתך להרבות כבוד שמים בוודאי תעמוד לך ולמשפחתך ויקויים בך ויגדל האיש וילך הלוך וגדל עד כי גדל מאד, יאריך ימים על ממלכתו ויגביה ה' כוכב מערכתו תרב גדולתו להגדיל תורה ולהאדירה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו