"לקצר את תהליך השתלבות העולים בתעסוקה"

שרת העלייה והקליטה הודיע כי תציג ביום ראשון לממשלה את העדכון בדבר ההחלטה להסרת חסמים בתעסוקת עולים בארץ.

ידידיה בן אור , כ"א בטבת תשע"ה

"לקצר את תהליך השתלבות העולים בתעסוקה"-ערוץ 7
צרפת
צילום: פלאש 90

שרת העלייה והקליטה, ח"כ סופה לנדבר, נפגשה היום (שני) עם ארגוני העולים השונים, ועם פרויקטורים המלווים את העולים מצרפת.

בפגישה אמרה השרה, כי ביום ראשון תציג לממשלה את העדכון בדבר ההחלטה להסרת חסמים בתעסוקת עולים בארץ.

בין היתר העדכון כולל כי משרד החינוך יאפשר להתחיל את תהליך שליחת תעודות ההוראה ותעודות האקדמיות עוד לפני העלייה לישראל, ובכך להתחיל הליך של השתלבות העולה, עוד בהיותו בארץ המוצא.

כמו כן מורים עולים אשר יגיעו ללא תואר כלשהו ועתידים לפנות להשלמת התואר בארץ יוכנסו למסלול לימודים ייעודי שנועד לסייע בתהליך.

עוד ציינה השרה כי הוצגו לנציב שירות המדינה ולממונה על השכר חלופות המאפשרות להוזיל את עלות התרגום הנוטריוני של המסמכים איתם באים העולים לארץ – מה שייקל על קליטתם בתעסוקה.

השרה לנדבר הוסיפה, כי בעקבות האירועים האחרונים, יתוגבר מערך השליחים של הסוכנות בצרפת, וכן מרכז המענה הטלפוני למתעניינים בעלייה. כמו כן יוקם מערך מתנדבים ארצי אשר יטפל בפניות של עולים מצרפת ויקשר ביניהם לבין משפחות עולים ותיקות. כל זאת באמצעות תגבור תכנית 'צרפת תחילה' לעידוד העלייה ושיפור הקליטה של העולים מצרפת, אשר אושרה בממשלה לפני למעלה משנה.

שרת העלייה והקליטה סיכמה, "אנו פועלים על מנת להקל ולקצר את תהליך השתלבותו של העולה החדש בתעסוקה בישראל, מה שלבטח יתרום למשק ולכלכלה בארץ. שורת ההקלות הללו היא חלק מדפוס פעולה המתמקד בשיפור הקשר עם העולים והתאמת פעילות משרד העלייה והקליטה לצרכיהם, זאת בכדי להפוך את ההחלטה לעלות ארצה לפשוטה יותר וליצור את תחושת הבית לעולה הטרי".