"קו מחבר בין איתמר לפריז"

בין אלפי האנשים שהגיעו היום (שלישי) להר המנוחות לחלוק כבוד אחרון לנרצחים מפריז, הגיע גם אחיה של רותי פוגל הי"ד שנרצחה באיתמר, אליחי בן ישי.

"לפני כמעט ארבע שנים עמדנו כאן לאחר הטבח באיתמר, אני ומשפחתי, ואני חושב שיש קו רציף וברור שמחבר בין מה שקרה למשפחה שלנו, בטבח באיתמר לבין מה שקרה בפריז. במידה מאוד ברורה אפשר להרגיש את הרצף ההיסטורי בו יהודים נרצחים בשל היותם יהודים", אמר בן ישי לערוץ 7.

בן ישי הדגיש , כי "רצח יהודים יכול לקרות בירושלים או איתמר או פריז או כל מדינה אחרת בעולם". הוריו של אליחי, הרב יהודה והרבנית טלי, עוסקים רבות בקשר עם יהדות צרפת, "ההורים שלי מתעסקים עם יהדות צרפת והרצון שלהם להיות קשורים לארץ ישראל.

''לבוא לישראל לא צריך לבוא בגלל שרוצחים שם יהודים אלא מהבנה שארץ ישראל היא מקומו ומדינתו היחידה של העם יהודי. לבוא לישראל מתוך אהבה ולא מתוך פחד. אני מקווה שקיבוץ הגלויות יושלם וכל אחינו יעלו לישראל".

אליחי דוחה את היחס השונה לרצח בני משפחתו בעקבות מקום מגוריהם, "אם המחבל היה מצליח להיכנס לבית במרכז הארץ ולא לבית באיתמר הוא היה עושה את אותו מעשה. כך גם בפריז, אם למחבל הייתה אפשרות לרצוח יהודים ולא בסופר הכשר הוא היה רוצח אותם. אין כאן שנאה כלפי מתנחלים או אנשים יש כאן שנאה ורצח ליהודים רק בגלל היותם יהודים".

חלוף השנים לא מקהה את כאבם של בני המשפחה. אליחי מספר כי "לעמוד כאן היום כמעט אחרי 4 שנים - זה לא קל. אלו ימים קשים גם באופן כללי וגם באופן פרטי, אני לא צריך תזכורת לשכול. זה כואב לי כי כואב לי שיהודים נרצחים בארץ ובעולם והכאב לא עובר והזמן לא מרפא את הכאב, הוא רק משתנה ומקבל צורות חדשות ואופנים חדשים".

בבית העלמין בגבעת שאול הובאו היום (שלישי) למנוחות ארבעת הנרצחים בפיגוע שהתרחש ביום שישי האחרון במרכול הכשר בפריז. ארונותיהם של הארבעה, יואב חטב, יוהן כהן, פרנסואה מישל סעדה ופיליפ ברהם, הובאו הלילה מצרפת.


בטקס הממלכתי השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין. בנוסף ישתתפו בהלוויה גם יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג ועוד שרים וחברי כנסת רבים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו