המדינה תממן קבורת הנרצחים

משרד הדתות יממן את עלויות הקבורה של ארבעת הנרצחים מפריז, לאחר שנודע מוקדם יותר כי הקברים נמכרו ב-200 אלף ש"ח על ידי חברה קדישא.

ניר הר זהב , כ"ב בטבת תשע"ה

המדינה תממן קבורת הנרצחים-ערוץ 7
הלווית הנרצחים
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר הדתות נפתלי בנט הודיע הערב (רביעי) כי משרדו לא יגבה כל תשלום עבור קבורתם בישראל של ארבעת הנרצחים מהפיגוע בפריז ובכך הביא לסיום המחלוקת בנושא.

מוקדם יותר היום התברר שמשרד הדתות והחברה קדישא דורשים 200 אלף ש''ח עבור קבורת הנרצחים בפיגוע במרכול הכשר בפריז.

השרה לימור לבנת, שעומדת בראשות ועדת השרים לסמלים וטקסים, שוחחה הערב עם בנט ואמרה לו כי דרישת תשלום מצד אנשי משרדו והחברה קדישא מהווה הפרה חמורה של הסיכום שהושג לקראת ההלוויה הממלכתית, לפיו נציגי משרד הדתות והחברה קדישא לא ייגבו מבני משפחות הנרצחים כל תשלום. כאמור, בנט הורה לבטל את הגבייה ולממן את הקבורה ממקורות פנים משרדיים.

תחילה, נציין, הוצע למשפחות הנרצחים לקבור את יקיריהן בהר הזיתים אולם בשל המתיחות הביטחונית הוצע להן לאחר מכן לקבור את ארבעת הנרצחים בהר המנוחות.

אשת העסקים אווה צרפתי שמחזיקה חלקה פרטית בהר המנוחות הציעה למשפחות ארבעה קברים בחינם אך מנהל החברה קדישא בבירה הרב הלל הורוביץ טען כי הדבר אינו חוקי. בהמשך הוצעו למשפחות לקבור את יקיריהן בקיר בחינם, הן סירבו ונמכרו להן ארבעה קברים ב-50 אלף ש''ח כל אחד.

בהמשך הועברה לקהילה היהודית בפריז גם דרישת תשלום ע"ס 40 אלף שקל נוספים עבור ההלוויות, כיוון שהנרצחים אינם מתגוררים בישראל, אך הערב, כאמור, הוחלט כי כל סידורי ההלוויה והקברים ימומנו על ידי משרד הדתות.