כמעט יובל - מי היה מאמין

הציונות הדתית התקדמה מאז מלחמת ששת הימים,
אבל המפלגה שאמורה לייצג אותה דווקא מאכזבת. דעה.

יעקב כ"ץ (כצל'ה) , כ"ד בטבת תשע"ה

כמעט יובל - מי היה מאמין    -ערוץ 7
כצל'ה
פלאש90

כמעט 50 שנה חלפו מאז מלחמת ששת הימים, מלחמה שנהגנו לכנותה "מלחמת הגאולה".

מי היה מאמין אז, לפני כמעט חמישים שנה, ערב המלחמה, כשהיו במדינת ישראל רק כשני מיליון יהודים, שיהיו היום בלי עין הרע כשישה וחצי מיליון יהודים, ושבהמשך הצמיחה הדמוגרפית בע"ה יתגוררו בעוד כארבע שנים שבעה מיליון יהודים בארץ?

מי היה מאמין אז, לפני כמעט 50 שנה, בעת קריאתו הנרגשת של רבנו הרב צבי יהודה זצ"ל בערב יום העצמאות הי"ט, "ואת ארצי חילקו. איפה חברון שלנו? איפה שכם שלנו?", שיהיו ברחבי יהודה ושומרון ובשכונות יהודיות במזרח ירושלים וברמת הגולן 800 אלף יהודים. ויחד ובעקבות המשך הבנייה והיצירה במקומות אלה יתגוררו בע"ה מעבר לקו הירוק בתוך שבע שנים למעלה ממיליון יהודים?

מי היה מאמין אז, לפני כמעט 50 שנה, שממוצע הלידות של האם העברייה יהיה גדול מזה של האם הערבייה? ויחד ובעקבות המשך המודעות לגודל היצירה ולמתנה הקדושה הנקראת ילודה, גם המשפחות החילוניות תצמחנה ותגדלנה בדומה למשפחות הדתיות?

מי היה מאמין לפני כמעט 50 שנה ששוויה של דירה ממוצעת במדינת ישראל יהיה גבוה ממחיר דירה ממוצעת בכל מדינות המערב? אם בעבר יכול היה אדם שהייתה בבעלותו דירה בארצות הברית לרכוש שתי דירות בארץ ישראל, היום מי שמחזיק דירה בישראל יכול לרכוש בשוויה שתי דירות בארצות הברית.

מי היה מאמין לפני כמעט 50 שנה שבקורסי הקצינים בצה"ל יהוו הצוערים חובשי הכיפה ושומרי המצוות למעלה מ‑50 אחוזים מבין כלל הקצינים העתידיים?

מי היה מאמין לפני כמעט 50 שנה שרוב הילדים בבתי הספר היסודיים בארץ יהיו שומרי מצוות, ושבעקבות המשך החינוך הבריא בישיבות ובאולפנות לא ירחק היום שבע"ה רמטכ"ל צה"ל יהיה חובש כיפה ושומר מצוות?

ומאידך, בצל הבחירות הקרובות, מי היה מאמין לפני כמעט 50 שנה, שהמפלגה הדתית-לאומית - שממקימיה ותומכיה היו הרב ריינס, הרב מימון, הרב צבי יהודה, הרב אברהם שפירא והרב נריה, זכר צדיקים לברכה - בתקופה של פחות משנתיים ימים תצליח ההנהגה החדשה של המפלגה לחרוט על דגלה עיקרון בולט: כדי להיות נציגה של מפלגה זו בכנסת ישראל אינך צריך להיות יהודי, אינך צריך להיות דתי, וכמובן שאינך צריך להיות שומר מצוות. מי היה מאמין.

ובע"ה נאמין, נעשה ונצליח.

הכותב הוא יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר