בנצי ליברמן ביקש לפרוש מתפקידו

מנהל רשות מקרקעי ישראל ביקש משר הבינוי אריאל לפרוש מתפקידו לאחר הבחירות. במקביל, הבכיר ברשות שנחקר - שוחרר למעצר בית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ה

בנצי ליברמן ביקש לפרוש מתפקידו-ערוץ 7
בנצי ליברמן העיר חריש
צילום: פלאש 90
מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, שוחח בשבועות האחרונים מספר פעמים עם יו"ר מועצת מקרקעי ישראל ושר הבינוי אורי אריאל והודיע על רצונו לפרוש מתפקידו לאחר הבחירות.

בלשכתו של השר אריאל סיפרו כי ליברמן רוצה לפרוש מתפקידו ''בשל תחושה של מיצוי כהונתו בתפקיד קרוב לארבע שנים'', אחרי שהגיע להישגים משמעותיים במנהל מקרקעי ישראל. אריאל ביקש מליברמן לשקול את החלטתו בשנית ''דווקא בשל שינוי הכיוון וההישגים בעבודת הרשות״.

במקביל, הבכיר ברשות מקרקעי ישראל וחבר הכנסת לשעבר שנחקרו בחשד לעבירות מרמה והפר אמונים, שוחררו הערב (חמישי) לחמישה ימי מעצר בית, אחרי 12 שעות של חקירה במשרדי יחידת להב 433 בלוד. הבכיר הורחק ל-15 ימים מרשות מקרקעי ישראל.

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטו הבוקר על משרדי רשות מקרקעי ישראל במסגרת חקירה שמתנהלת בנוגע לחשדות לאי סדרים ברשות, מנהל לא תקין וניגודי עניינים. על פי החשד, הפר הבכיר במספר מקרים הסדרי ניגוד עניינים שנחתמו עם מינויו לתפקיד ברשות וכן פעל בתיקים שהובאו לשולחנו תוך קיומו של ניגוד עניינים מבלי להצהיר על כך כנדרש.

בנוסף נחקר חבר הכנסת לשעבר, עורך דין פרטי, בחשד למעורבות בפרשה. במשטרה הדגישו, כי לחקירה זו אין קשר לחקירת פרשת השחיתות הגדולה בה מעורבים לכאורה גורמים ב"ישראל ביתנו" ובכירים בשירות הציבורי.