דאעש מאיים על אירופה ואמריקה

מדינת הח'ליפות של דאעש אינה מסתירה את כוונתה להביס את העולם החופשי, והיא קוראת למוסלמים באירופה לרצוח ללא אבחנה את הכופרים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ה

דאעש מאיים על אירופה ואמריקה-ערוץ 7
ISIS terrorist in Raqqa, Syria (file)
Reuters

בעוד שירותי הביטחון של צרפת, בלגיה וגרמניה מקיימים פעילות סיכול טרור רחבת היקף ומעצר חשודים לאחר הפיגועים בצרפת וניסיון הפיגוע בבלגיה, מדינת הח'ליפות האסלאמית של דאעש מוסיפה לקרוא למוסלמים המתגוררים באירופה ללכת בדרכם של האחים קאושי ואמדי קוליבלי ולבצע פיגועי טרור שתכליתם להרוג כופרים ללא אבחנה.

שלושה לוחמים דוברי צרפתית "מככבים" בסרטון תעמולה חדש של דאעש, ובפיהם מסר דומה המצדיק את פיגועי הטרור נגד באירופה. הדובר הראשון קורא למוסלמים להגר למדינה האסלאמית, ולאלה שאינם יכולים לעשות כן לרצוח את הכופרים ולשרוף את מכוניותיהם ובתיהם.

הוא הבטיח למוסלמים שהח'ליפות האסלאמית תוסיף ותתפשט ותגיע גם לאירופה ולאמריקה.

הדובר השני קרא למוסלמים לשלוח את הכופרים לגיהנום, והשלישי הנחה אותם לרצוח שוטרים, והסביר כי האסלאם היא דת של שלום, אך מרגע שתוקפים את האסלאם המוסלמים תוקפים בחזרה. הוא הציג רובה סער ואמר, כי הרובה הוא הדרך לכבוד ולגיהאד.

בתוך כך, היחידה ללוחמה בטרור של משטרת יוון עצרה באתונה ארבעה בני אדם בחשד שהם קשורים לתא הטרור שנחשף השבוע בעיר ורוויה שבבלגיה. אחד העצורים הוא מי שעמד בראש ההתארגנות, אזרח בלגי ממוצא מרוקני, פעיל ג'יהאד מוכר, וידוע כי שהה זמן-מה בסוריה.

כלי תקשורת בבלגיה דיווחו אחר הצהריים כי אהוא הפעיל את תא הטרור מיוון - בשיחות טלפון אל הכלא שמוחזק בו אחיו של אחד משני החשודים בחברות בארגון אסלאמי שנהרגו שלשום (ה') בפשיטת כוחות הביטחון הבלגיים בעיר ורווייה. לאחר התקרית פשטה המשטרה על כמה יעדים ברחבי בלגיה ועצרה 13 בני אדם. חמישה מהם חשודים בהשתתפות בפעולות של ארגון טרור.