אברי גלעד
אברי גלעדצילום: אורן נחשון, פלאש 90

מפקד תחנת גלי צה''ל, ירון דקל, החליט אחרי יותר מ-15 שנים להחליף את מגישי התכנית הפופולארית "המילה האחרונה" – עירית לינור, אברי גלעד, קובי אריאלי וג'קי לוי.

ב"ידיעות אחרונות" צוטטו הבוקר (ראשון) מקורבים למערכת התכנית, שהסבירו כי דקל הסביר למגישים כי הוא חש ש"המילה האחרונה'' בהגשתם מיצתה את עצמה וכי יש צורך בהתרעננות.

על פי הדיווח בעיתון, דקל טרם החליט אם למחוק "המילה האחרונה" מלוח השידורים ולהעלות תוכנית חדשה או להשאיר את התוכנית הקיימת אך בהובלת ארבעה מגישים חדשים.

"המטרה שלו היא לנסות להביא מחדש את התוכנית לכאסח בין ימין ושמאל", סיפר בכיר בתחנה, "דקל הסביר למגישים כי במקום להתווכח, הם בדרך כלל מסכימים זה עם זה, מה שמשעמם את המאזינים".

בתחילת דרכה של התכנית, ארבעת המגישים ייצגו דעות יותר קיצוניות, אך עם השנים התמתנו או אפילו "חצו את הקווים" בתחומים שונים.

מי יחליף את לינור, אריאלי, לוי וגלעד? השר לשעבר יוסי שריד הוא אחד המועמדים וכן חנוך דאום. מקורבים למערכת "המילה האחרונה" סיפרו כי בתחנה הצבאית היו רוצים להשאיר את את לינור, גלעד, אריאלי ולוי כעובדי גלי צה''ל שיובילו תכניות חדשות. 

גלעד מסר אתמול בתגובה: "אני מכבד את זכותו של מפקד גלי צה"ל לעשות שינויים בלוח המשדרים. באופן כללי אני אוהב את מה שירון דקל עושה בתחנה, אבל באופן אישי חש אבל עמוק על תוכנית שאני משדר 15 שנה ובעיניי האישיות עוד לא מיצתה את עצמה. עם זאת, אני מבין שזה יכולה להיות תחושה לגמרי סובייקטיבית".

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "אנחנו בוחנים עשרות תוכניות ופורמטים חדשים לאורך כל השנה, אך איננו מגיבים על דיונים פנימיים או על תכניות שטרם הבשילו לעלייה לאוויר".