פעילות מג"ב במבצע "שובו אחים"
פעילות מג"ב במבצע "שובו אחים"דוברות משטרת ישראל

בית המשפט המחוזי בנצרת דחה את עתירותיהם של שישה מחבלים ששוחררו ב"עסקת שליט" ונתפסו שוב במהלך מבצע ''שובו אחים'', וקבע כי הם יישארו בכלא לאחר שהפרו את תנאי השחרור.

המחבלים, תושבי מזרח ירושלים אשר נדונו למאסרי עולם בגין ביצוע עבירות ביטחוניות חמורות. בחודש נובמבר 2011 שוחררו במסגרת עסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

השישה עתרו נגד החלטותיה של ועדת השחרורים המיוחדת שדנה בעניינם וקבעה, על סמך מידע מודיעיני בעניינו של כל אחד מהעותרים, כי הם הפרו את התנאים בהם הותנה שחרורם בידי נשיא המדינה, והורתה על השבתם להמשך ריצוי עונשי המאסר שנגזרו עליהם.

במהלך חודש יוני האחרון נעצרו המחבלים במסגרת גל המעצרים במבצע "שובו אחים" לאיתור שלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון - גלעד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח הי"ד . מעצרם של העותרים הוארך לתקופות שונות ובטרם פקעו צווי המעצר בעלי המועד הקצר ביותר, כונסה ועדת שחרורים מיוחדת לדון בבקשות אשר הוגשו בידי היועץ המשפטי לממשלה לבטל את שחרורם המותנה של העותרים.

כאמור, לאחר שעיינה בדו"חות מידע מודיעיניים ובחומר הסודי שהוצג בפניה, החליטה הוועדה על ביטול שחרורם של העותרים.

הרכב של שלושה שופטים מבית המשפט המחוזי בנצרת דחה ברוב דעות את העתירות לאחר שמצא לגבי כל אחד מהעותרים כי ועדת השחרורים שקלה כראוי את חומר הראיות שהוצג בפניה ומסקנתה כי הופרו תנאי כתב ההקלה וההתחייבות עליה חתמו העותרים בעת שחרורם סבירה. בהתאמה, נקבע כי אין מקום להתערבותו של בית המשפט בהחלטותיה של הוועדה.