תורת הרמב"ם מתפשטת בעם ישראל

שביעות רצון במרכז מורשת הרמב"ם מהשבת השנתית שנערכה בטבריה. הרמב"ם מסייע לא רק בבתי החולים אפילו גם בבית המשפט העליון.

עוזי ברוך , כ"ז בטבת תשע"ה

הרב חיים פוגל (משמאל) ויוסי קרסנטי
הרב חיים פוגל (משמאל) ויוסי קרסנטי
צילום: מיכאל חורי

מאות בני אדם השתתפו השבת בכנס השנתי השישי למורשתו של הרמב"ם, בשיתוף האגף לתרבות תורנית, מרכז מורשת הרמב"ם בראשות הרב חיים פוגל ועיריית טבריה.

השבת שהתקיימה במלון חוף גיא בטבריה עסקה באחת מדמויות המופת של העם היהודי - הרמב"ם - גדול פוסקי ההלכה, פילוסוף, מדען, רופא, חוקר ומנהיג.

במהלך סוף השבוע, שהחל ביום חמישי בערב, סיפרו המרצים המיוחדים על הקשר האישי שלהם עם הרמב"ם גם אחרי מאות שנים שעברו מאז פטירתו. גם יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי, הגיע לברך והביע הזדהות עם פועלו של המרכז. הנחיית השבת באופן שנון למדיי הופקדה בידיו של הלשונאי ואיש התקשורת הד"ר אבשלום קור ואת תפילות השבת הנעים החזן משה אדוריאן.

הרופא הבכיר פרופ' שמעון גליק, שהוא גם אביו של יהודה גליק, איש הר הבית שניצל מהתנקשות, סיפר למשתתפים על תורתו הרפואית של הרמב"ם המסייעת לו רבות בתפקידיו השונים לאורך כל השנים בהן הוא עוסק ברפואה מסוף שנות החמישים בבתי חולים רבים בארצות הברית ובישראל.

גם שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, הציג בפני המשתתפים את פסקי הדין שלו שנשענים פעמים רבות על ספריו של הרמב"ם שכידוע היה אחד מגדולי הפוסקים. השופט סולברג הוכיח לקהל כי רבים מהלכותיו של הרמב"ם נוגעות ומסייעות גם לעתירות המוגשות גם בשנים אלה לבית המשפט העליון.

הרב חיים פוגל סיים את השבת עם שביעות רצון גדולה, "מתחילת הקמתו של מרכז מורשת הרמב"ם בנשיאות הרב ימין לוי, תורת הרמב"ם רק הולכת ומתפשטת בעם ישראל, הכנסים אותם אנו עורכים זו השנה השישית מעצימים את הלימוד השוטף של תור הרמב"ם".

יוסי קרסנטי, מנהל מרכז מורשת הרמב"ם, סיפר לערוץ 7, "כשלקחתי על עצמי, לפני שלוש שנים, את כל נושא כנס הרמב"ם, לא שיערתי לאיזו כמות של אוכלוסייה זה יכול להגיע, ראיתי דתיים וחילונים, מבוגרים ונערים, כולם צמאים לתורתו של הרמב"ם, אני שמח שהעבודה שהשקענו, מגבירים את לימוד התורה, ומודה למאות האנשים שהגיעו כל שנה לשמוע את לימוד הרמב"ם. אני מודה גם לערוץ שבע על הבמה שנתן לנו - באמצעות האתר אנחנו מגיעים לכל קצוות תבל, ויעידו על כך המשתתפים מחו"ל והתגובות הרבות בישראל ומחוצה לה".

חיים שני, מפקח מחוז הצפון באגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, הבטיח בתחילת הכנס להמשיך במורשתו של הרמב"ם ולא רק על ידי כנסים ושבתות, "כנס שנתי זה כבר קבע לו מקום של כבוד בקרב העוסקים במשנת הרמב"ם והצמאים לתורתו. שנה אחרי שנה אנו נוכחים לדעת על האישים המחדשים ומתחדשים מחוכמתו. נמשיך בדרך זו בכל המישורים".