שערי צדק: השר אורבך עדיין לא יצא מכלל סכנה

השר לאזרחים ותיקים ינצל את תקופת הבחירות כדי לעבור טיפול רפואי. השר בנט: אורי זקוק לתפילות של כולנו לרפואתו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ה | עודכן: 15:48

השר אורי אורבך
השר אורי אורבך
צילום: פלאש 90

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך (הבית היהודי) הודיע בצהריים (ראשון) כי בתקופה הקרובה יקדיש את זמנו לטיפול רפואי, אותו הוא הגדיר "דחוף ומשמעותי".

''יקיריי, כעת אני חייב להקדיש את הזמן לטיפול דחוף ומשמעותי למען בריאותי.  תודה על תפילותיכם ודאגתכם. הימנעו נא מביקורים ומהפצת שמועות'', ביקש.

''בעזרת ה' ושלוחיו הרופאים אני מקווה לחזור לבריאות איתנה בתוך כל שאר חולי ישראל. אורי שרגא בן פנינה'', הוסיף השר בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, ביקש מעם ישראל להתפלל לרפואתו של אורבך. ''חברי האהוב והיקר לי כאח, השר אורי אורבך, זקוק לתפילות של כולנו לרפואתו. אנא, עם ישראל כולו, בדקות הקרובות שאו תפילה כל אחד בדרכו, ובקשו רפואה שלמה לאורי שרגא בן פנינה''.

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה.
אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי.
אִם עֲו‍ֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד.
כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא.
קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי.
נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר.
יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת.
וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲו‍ֹנֹתָיו.

ביום חמישי האחרון, לאחר פרסום תוצאות הפריימריז בבית היהודי ונודע כי אורבך שובץ במקום גבוה, גילה השר לאזרחים ותיקים כי הוא סבל בתקופה האחרונה משפעת שהתפתחה לדלקת ריאות. ''כעת, במצוות רופאיי, אני מתפנה בתקופה הקרובה לטפל בענייני הבריאות שלי באופן אינטנסיבי יותר, כדי שאוכל בקרוב לשוב בבריאות שלמה בעזרת ה' לעבודתי בכנסת ובממשלה. 

''אני מודה לציבור הבוחרים על האמון שנתנו בי שוב, ואעמוד לרשות הקמפיין ככל הניתן לקראת הבחירות ובהמשך הדרך המשותפת''.

אורבך הסביר כי מוטב לעשות ''הפוגה הכרחית'' זו דווקא בתקופה שבה הכנסת והממשלה פועלות בעצימות נמוכה, כהגדרתו. ''אני מקווה לשוב בהקדם בכוחות מחודשים לעשייה הציבורית ומאחל לרשימתנו המצוינת הצלחה בבחירות הכלליות. בעזרת ה' נעשה ונצליח''.

מבית החולים שערי צדק נמסר כי אורבך אושפז לפני כשבועיים להמשך טפול במחלה המטולוגית ממנה הוא סובל. בשבת חלה הידרדרות במצבו, וכעת חל בו שיפור אך אורבך עדיין לא יצא מכלל סכנה.