אילה הועברה למחלקת ילדים

על רקע השיפור במצבה, אילה שפירא שנפצעה באורח קשה בפיגוע סמוך למעלה שומרון הועברה ממחלקת טיפול נמרץ לאשפוז במחלקת ילדים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ה

איילה שפירא
איילה שפירא
צילום: באדיבות המשפחה

המצב מוסיף להשתפר. אילה שפירא בת ה-11, אשר נפצעה באורח קשה מבקבוק תבערה שהשליכו מחבלים על רכב המשפחה, עברה היום (ראשון) מהמחלקה לטיפול נמרץ למחלקת ילדים.

לפני שלושה שבועות, אושפזה אילה בבית החולים תל השומר, בעקבות הפיגוע שאירע באזור מעלה שומרון. אילה שהצליחה להיחלץ מהרכב הבוער הוגדרה כסובלת מ-30-40 אחוזי כוויות בדרגה ג' בפלג גופה העליון ובפניה.

"חדשות משמחות", בישרה המשפחה בעמוד פייסבוק שהוקם כדי לקרוא לציבור להתפלל להחלמתה. "מצבה של אילה משתפר והולך והיא מועברת כעת ממחלקת טיפול נמרץ למחלקת ילדים. תודה לא-ל''.

בשבוע שעברה סיפרה לערוץ 7 רות שפירא, אמה של אילה, כי "עברנו סדרה של ניסים, החל מהעובדה שחודש וחצי לפני האירוע גם אני חטפתי בקבוק תבערה וניצלתי, האירוע שלי הכין טוב יותר את אבנר, שהבין בדיוק מה קורה ולא איבד זמן".

לדבריה גם אחרי שהבקבוק נזרק לעבר הרכב, אבנר בעלה לא איבד את העשתונות. "הוא ראה איך הם מדליקים את האש ומיד הבין במה מדובר. כשהבקבוק נכנס למכונית הוא מיד יצא וניסה לחלץ את אילה, הדלת הייתה נעולה והוא רץ לצד השני ופתח את הנעילה המרכזית, עזר לה לצאת והלך ברגל עד לבית".

שפירא מספרת כי במהלך האשפוז בבית החולים שיבא, היה ברור שהם נלחמים נגד כל הסיכויים, "אנחנו כל הזמן רואים איך אילה הולכת על הצד היותר אופטימי של התחזיות... אנחנו מוקפים כל הזמן במשפחה, והילדים מקבלים בבית את כל מה שהם צריכים מהיישוב הנפלא שלנו, אני מגיעה הביתה פעם ביומיים", הוסיפה.