"מרצ" בחרה רשימה, מוסי רז במקום ה-6

חברי הכנסת המכהנים נבחרו לחמישייה הראשונה. במקום השישי הוצב מוסי רז - שרק לאחרונה ניחם בני משפחה של מחבל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ה

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: פלאש 90

פורסמו תוצאות הפריימריז לרשימת מפלגת מרצ בבחירות לכנסת ה-20.

למקום הראשון הגיע ח"כ אילן גילאון שישובץ אחרי יו"ר המפלגה זהבה גלאון. למקום השני נבחר ח"כ עיסוואי פריג', לאחר מכן חברות הכנסת מיכל רוז'ין ותמר זנדברג.

במקום השישי ברשימת ''מרצ'' הוצב חבר הכנסת לשעבר מוסי רז ולאחר מכן אשת השמאל הקיצוני גבי לסקי.

966 חברי ועידת המפלגה הגיעו לבחירות המקדימות שהתקיימו בגני התערוכה בתל אביב והסתיימו בשיעור של כ-96% הצבעה.

יו''ר ''מרצ'' גלון אמרה כי "יש לנו רשימה נהדרת, הרשימה הטובה ביותר בכנסת. רשימת שמאל שלא מתביישת להיות שמאל. ברשימה הזו נכניס לכנסת 10 חברים וחברות כנסת. 10 מנדטים ל'מרצ' זה הסדר מדיני; 10 מנדטים ל'מרצ' זה מיגור העוני וקידום דיור ציבורי ודיור בר השגה;

"10 מנדטים ירחיקו את הימין מהכסף והתקציבים להתנחלויות; 10 מנדטים ויש לנו נישואין אזרחיים; 10 מנדטים ל'מרצ' והחינוך לדמוקרטיה חוזר ובגדול", הוסיפה.

נזכיר כי רק לאחרונה איש השמאל הקיצוני מוסי רז ניחם את בני משפחתו של השר הפלסטיני, המחבל זיאד אבו עין, שמת מהתקף לב במהלך התפרעויות. "אל מול צער המשפחה הבעתי שנדע להביא סוף לכיבוש ולאיבה בן העמים'', אמר לאחר מכן.

שר הבינוי אורי אריאל (הבית היהודי) מסר עם פרסום תוצאות הפריימריז: "אני 'מברך' את זהבה גלאון שהצליחה להרכיב רשימה שתפעל ללא לאות להמשך הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם לצד מאבק על דמוקרטיה וזכויות האדם לכל אדם כל עוד הוא לא מתנחל, דתי או ימני ואשר תקעקע את כל ערכי הציונות. אין ספק שבשארה זועבי ושות' מאושרים''.