לפיד הסתיר אבל הדירה הנוספת שלו נחשפה

לפיד סירב לחשוף זאת אך הדירה הנוספת שבבעלותו נחשפה. האם זו הסיבה לכך שבכהונתו כשר אוצר נשקל מיסוי למחזיקי 3 דירות ומעלה ולא 2?

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ה

לפיד הסתיר אבל הדירה הנוספת שלו נחשפה-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: פלאש 90

יו"ר 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד מחזיק ברשותו דירה נוספת ברמת אביב לבד מזו שבה הוא מתגורר. כך נחשף אמש ב'מאקו' תוך העלאת סימני שאלה באשר לאינטרס שיש ללפיד בהסתרת מידע זה.

באתר מציינים כי לפיד סירב עד כה לחשוף את הצהרת ההון שלו במיזם 'הון שקוף' של התכנית 'תכנית חיסכון' של ערוץ 2. הסתרה זו, מדווחים אנשי 'מאקו' "לא מנעה מאיתנו לגלות שהוא מחזיק ברשותו דירה נוספת מלבד הבית הפרטי ברמת אביב ג' המוערך בכ-7 מיליון שקלים. גם הדירה השנייה של לפיד ממוקמת ברמת אביב, ושוויה מוערך בכ-3 עד 4 מיליון שקלים והיא מושכרת לקרובת משפחתו".

את קיומה של הדירה הנוספת של לפיד חשף תומר אביטל, העומד מאחורי המיזם "100 ימים של שקיפות". הוא מצוטט באתר כאומר "הנכסים, המניות, כל האינטרסים הכלכליים האישיים של נבחרי הציבור הם לא אישיים. הם חייבים להיות על השולחן ובחוץ ברגע שהם הופכים למרכז מוקד קבלת ההחלטות".

בערוץ 2 מוסיפים ומבהירים את החשיבות בהיכרות הציבורית עם נכסיו של נבחר ציבור בצורך לבחון את היושרה העומדת מאחורי הצבעותיו והחלטותיו הפרלמנטאריות והממשלתיות סביב סוגיות הנוגעות לנכסיו. במקרה של לפיד, מסבירים בערוץ, יש לזכור כי "בזמן שלפיד היה שר האוצר עלתה במשרדו הצעה להטיל מס רכוש על דירות להחזקה - אבל רק על מי שמחזיק שלוש דירות ומעלה. כלומר מי שמחזיק שתי דירות, כמו לפיד, לא ישלם את המס לפי הצעה הזו".

בסביבתו של לפיד סרבו להגיב לדברים.