פיגוע דקירה בת"א

תשעה בני אדם נפצעו בפיגוע דקירה שהתרחש הבוקר (רביעי) בלב תל אביב.

ארבעה מהפצועים במצב קשה, ארבעה במצב בינוני והשאר קל. צוותי מד"א העניקו טיפול ראשוני ל-21 הפצועים ופינו אותם להמשך טיפול רפואי בבתי החולים איכילוב ו"שיבא" בתל השומר.

הפיגוע התרחש באוטובוס בקו 40 של חברת דן בשעה שהיה בסמוך לגשר מעריב. המחבל, תושב הרשות הפלסטינית, פתח במתקפת דקירות באוטובוס ופצע את הנוסעים. 

אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס הבחינו בפעילות חריגה וזיהו את המחבל נמלט מהמקום. הכוח פתח במרדף אחריו וסמוך לרחוב המסגר פתח לעברו באש וניטרל אותו לאחר שפגע ברגלו. המחבל, שמצבו מוגדר קל, פונה לבית החולים וולפסון בחולון.  

מפקד מחוז תל אביב במשטרה ניצב בנצי סאו, שהגיע לזירת הפיגוע, שיבח את לוחמי יחידת נחשון ואמר כי לא הייתה התרעה נקודתית לפיגוע.

"המחבל נלכד בעבודה מצוינת של קצין ולוחמים מיחידת נחשון שזיהו את האירוע פעלו כמו שצריך דלקו אחריו וירו בו", אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שהגיע לזירה.

"הפיגוע הזה מצטרף למספר פיגועים שכבר היו בירושלים ובתל אביב. קשה מאוד לאתר מפגע שמחליט לבצע פיגוע. אנחנו לא יודעים כרגע האם הוא היה מפגע בודד או שהייתה תשתית אבל מה שחשוב זה התגובה המהירה של כוחות הביטחון. כך אני מצפה מקצינים מלוחמים להגיב". 

ד"ר רפי סטרוגו, מנהל אגף רפואה במד"א שטיפל בנפגעים סיפר כי "הפצועים סבלו מדקירות עמוקות ומדממות בעיקר בפלג גופם העליון, בעיקר בחזה, בגב ובצוואר והיו מפוזרים ברדיוס של כ 50 מטר מהאוטובוס אלו שיכלו רצו כשהם פצועים והתרחקו מהאוטובוס".

מפקד צוות נחשון של השב"ס

פאראמדיק מד"א שי פנחס שהגיע ראשון לזירת הפיגוע, תיאר: "ראינו אוטובוס עומד וסביבו המולה גדולה. פצועים התהלכו, חלקם מחוץ לאוטובוס ושניים היו בתוך אוטובוס. כולם היו בהכרה מלאה, עם פצעי דקירה בחזה ובגפיים, ערכנו לפצועים מיון ראשוני, טיפלנו בהם בשטח ופינינו אותם לבתי החולים כשהם במצב בינוני וקל". 

עד ראייה דיווח כי "המחבל דקר בשלב הראשון את נהג האוטובוס, מה שהקשה עליו לפתוח את דלתות האוטובוס ולשחרר את הנוסעים. אחד הנוסעים הוא שפתח את הדלתות. אזרחים שהבחינו במחבל רץ עם סכין ברחוב הסמוך פתחו במרדף אחריו, אחד מהם ירה וניטרל אותו". כוחות משטרה סוגרים את האזור.

לפני כשבועיים נדקר צעיר יהודי בגבו ממברג בעיר העתיקה. חובשים של מד"א החלו לטפל בו ופינו אותו במצב בינוני לבית חולים שערי צדק. הדוקר נמלט מהמקום אך למחרת הוא נעצר.