נחתם הסכם קיבוצי חדש בחברת דואר ישראל

ההסכם החדש מסדיר את פרישת 1,200 עובדים מדואר ישראל. יו"ר ההסתדרות: "חברת דואר ישראל ניצלה היום מקריסה ויוצאת לדרך חדשה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , א' בשבט תשע"ה

דואר ישראל
דואר ישראל
צילום: פלאש 90

במשרד האוצר נחתם היום (רביעי) הסכם קיבוצי בין ההסתדרות, ועד עובדי דואר ישראל, הנהלת החברה והמדינה.

ההסכם החדש מסדיר את הנושאים שהיו במחלוקת בין הצדדים ומעגן את העקרונות שסוכמו במסמך ההבנות שנחתם בחודש אוקטובר האחרון. "בכך, יוצאת לדרך התכנית להבראת חברת דואר ישראל, שהייתה על סף קריסה מוחלטת", נמסר מההסתדרות. 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על חתימת ההסכם ואמר "חברת דואר ישראל ניצלה היום מקריסה ויוצאת לדרך חדשה. ההסכם שנחתם בהובלת ההסתדרות, מוכיח שרפורמה אמיתית ניתן לעשות אך ורק בדרך של הסכמה והידברות בין ההסתדרות, העובדים וההנהלה". 

"לאורך המו"מ על ההסכם עמדה לנגד עיניי המטרה לשמור על כבודם וזכויותיהם של העובדים תוך שיפור השירות לאזרח והצלת החברה מפירוק. בתום התהליך אני יכול לברך על המוגמר ולהתגאות בכך שהצלחנו לשמור על מקור פרנסתם של אלפי משפחות בישראל. אני רוצה להודות לעובדים, בראשות הוועד, שגילו אחריות כלפי החברה, כלפי הציבור ועל אף ההקרבה הרבה הסכימו למתווה שבסופו של דבר יביא לשיפור משמעותי של השירות לאזרח. אני סמוך ובטוח שעובדי הדואר יצעידו את החברה להצלחה", הוסיף ניסנקורן. 

לדברי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, "ההסכם שנחתם היום בחברת הדואר, מבוסס על ערכיה של העבודה המאורגנת, אשר יודעת לסייע ולשמור על העובדים כמו גם להתאים את ההסכמים שנחתמים לתנאי שוק משתנים. כך שבפועל גם המעסיק וגם העובדים יוצאים נשכרים. במקרה זה, לצערנו, בגלל צמצום כוח אדם והתאמה לשוק התקשורת המשתנה, נאלצנו להיאבק על זכותם של עובדים לתנאי פרישה הולמים בד בבד עם צורכי העובדים הנשארים בחברה".

"היום אנחנו יוצאים לדרך חדשה עם שירות משודרג לאזרח, תוך שמירה על פרנסת העובדים", ציין יו"ר ועד עובדי הדואר, שמעון פרג'ון, והוסיף, "עובדי החברה גילו בגרות לאורך כל הדרך. אני בטוח שהעובדים יידעו לתת את השירות הטוב ביותר לאזרח. הדואר הוא הבית של כולנו וכך נפעל גם בעתיד. במעמד זה, אני רוצה להודות בראש ובראשונה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הליווי הצמוד, לאריאל יעקובי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה ולשר התקשורת לשעבר גלעד ארדן".