הנהג הפצוע יצא מכלל סכנה

עם זאת, מצבו של הנהג, ​הרצל ביטון, מוסיף גם הבוקר להיות קשה והוא מונשם. ביטון סובל מפגיעות בטן, לאחר שנדקר 3 פעמים ע"י המחבל.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ה

הנהג הפצוע יצא מכלל סכנה-ערוץ 7
פיגוע דקירה בתל אביב
צילום: חטיבת דובר המשטרה

נהג האוטובוס שנפצע אתמול (רביעי) באורח קשה בפיגוע בלב תל אביב שב להכרה ויצא מכלל סכנה, כך נמסר מבית החולים איכילוב בעיר.

עם זאת, מצבו של הנהג, ​הרצל ביטון בן ה-62, מוסיף גם הבוקר להיות קשה והוא מונשם. ביטון סובל מפגיעות בטן לאחר שהמחבל דקר אותו שלוש פעמים ופגע באיבריו הפנימיים.

פצועה נוספת, בת 69, עדיין מאושפזת גם היא בטיפול נמרץ ומבית החולים נמסר כי מצבה מוגדר קשה ונשקפת סכנה לחייה.

חמישה פצועים נוספים עדיין מאושפזים בבתי החולים שיבא ואיכילוב, בהם: גבר במצב קשה, שלושה בינוני ושניים קל.

נזכיר, כי בפיגוע הדקירה שאירע אתמול בבוקר בקו 40 של חברת דן, נפצעו תשעה בני אדם, ארבעה מהם במצב קשה, ארבעה במצב בינוני והשאר קל.

המחבל, תושב טול כרם, פתח במתקפת דקירות באוטובוס ופצע את הנוסעים. אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס הבחינו בפעילות חריגה וזיהו את המחבל נמלט מהמקום. הכוח פתח במרדף אחריו וסמוך לרחוב המסגר פתח לעברו באש וניטרל אותו לאחר שפגע ברגלו.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, שוחח אתמול עם בנו של ביטון ואמר לו, "עם ישראל מתפלל להחלמתו ולרפואתו, יחד עם כל פצועי הפיגוע הקשה".

הרב הראשי אמר לבני המשפחה כי אביהם, סיכן את חייו כאשר נאבק עם המחבל והציל חיים של נוסעים רבים בכך שפתח את דלתות האוטובוס.

"אנו מאמינים כי כל המציל נפש מישראל הציל עולם ומלואו והרצל היה שליח מצווה להציל את הנוסעים ואנו מאמינים ומתפללים שיחלים במהרה יחד עם כל הפצועים".