רוני הילמן, במקום הראשון
רוני הילמן, במקום הראשוןצילום: משק הילמן

שמני הזית של יצרני השמן בני הציונות הדתית בלטו השנה בין הזוכים בתחרות "ראשון המסיק 2015" שקיים השבוע ענף הזית לרגל סיום עונת המסיק.

במקום הראשון זכה שמן הזית "משק הילמן" – מכרם הזיתים של שמואל ובנו רוני הילמן במושב נוב, במקום השני זכה שמן הזית של עמרי פרג מפדואל, מנכ"ל ובעלים של "תבליני פרג" המייצר את שמן הזית "פרג" בקיבוץ גלאון,  ובמקום השלישי זכה שמן הזית "טורא" המיוצר ברחלים על ידי ורד וארז בן סעדון.

לתחרות ניגשו השנה 33 שמנים, אשר עברו בדיקות מעבדה כימיות לבדיקת איכותם ותקינותם. השמנים שעברו את בדיקות המעבדה הגיעו לפאנל של טועמי שמן זית מומחים, אשר בחנו ודירגו כל אחד מהשמנים לפי פרמטרים מקצועיים של ריח וטעם.

השמנים בתחרות חולקו ל-3 קטגוריות: היקף שיווק קטן: יצרן המייצר עד 5 טון שמן, היקף שיווק בינוני: יצרן המשווק בין 5 טון שמן זית ועד 25 טון, והיקף שיווק גדול: יצרן המייצר למעלה מ 25 טון שמן זית. "משק הילמן" ו"טורא" התמודדו בקטגוריית היקף השיווק הבינוני ו"פרג" בקטגוריית היקף השיווק הגדול.

בין השמנים שניגשו השנה לראשונה לתחרות, היו גם שמן "סג'רה", אשר מיוצר על ידי הזמר יובל בנאי ושותפו זיו ריקלין במושב אילניה בגליל התחתון ושמן "אורי שגיא" אשר מיוצר ע"י ראש אמ"ן לשעבר, אלוף (מיל') אורי שגיא בכפר ביאליק.

תחרות "ראשון המסיק" היתה שיאו של כנס בינלאומי בנושא שמן הזית, שערך "ענף הזית במועצת הצמחים" בהשתתפות מומחי שמן זית מאיטליה, ספרד וישראל. הכנס נפתח ברחובות - בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, והסתיים בגני רמת הנדיב בזכרון יעקב.

לצד המומחים העולמיים השתתפו בכנס יצרני שמן זית מרחבי ישראל אשר הציגו את שמן "ראשון המסיק" - השמן הראשון המופק ומשווק בעונה, המוכר בזכות טריותו וטעמו הדומיננטי, והשתתפו בהרצאות מקצועיות מפי מיטב המומחים המקומיים והעולמיים בתחום הזית.

הכנס התקיים השנה לכבודו של מי שכיהן נשיא ארגון שמן הזית העולמי, פרופ' שמעון לביא, בן ה-85, שתוצאות מחקריו הניחו את הבסיס המקצועי לגידול האינטנסיבי של זיתי השמן בישראל, תרמו רבות למטעי הזיתים בישראל וזכו להכרה בינלאומית רחבה. פרופסור לביא חינך דורות של בעלי מקצוע וחוקרים, ועסק רבות בהרחבת הידע של מדריכים וחקלאים. הוא פרסם עבודות מחקר חשובות, ופיתח קשרים הדוקים עם מוסדות מחקר וארגונים מקצועיים בחו"ל.

מנהל ענף הזית, ד"ר עדי נעלי, בירך את הזוכים ואמר כי "שמו של שמן הזית הישראלי יצא למרחוק, וידוע שאיכויותיו הינן מהטובות בעולם. המלצתי לצרכנים היא לקנות רק שמן זית שנושא על הבקבוק את תו האיכות של ענף הזית. לגבי שמנים אלו, אני יכול להיות בטוח שהם 100% ישראליים, 100% טהורים, 100% בריאים ו100% בטוחים לשימוש ולא מזויפים, כיוון שהם עוברים בדיקות מעבדה מקיפות ויסודיות.

''מעבר לכך, שמן הזית הישראלי הוא שמן טרי, בניגוד לשמן הזית המיובא שעבר תלאות רבות בדרך וחלף זמן ארוך מיום הפקתו ועד שהגיע למדפי המרכולים".