ברגע האחרון ניצלה אוכלוסיית הסיעודיים

ח"כ סטרוק הצליחה במאבקה להעלות את קצבאות הסיעודיים במקביל להעלאת שכר המינימום. "העלאת השכר לבדה היתה מונעת מהם להעסיק עובד זר".

בני טוקר , ג' בשבט תשע"ה

אורית סטרוק
אורית סטרוק
צילום: פלאש 90

חברת הכנסת אורית סטרוק (הבית היהודי) מסכמת בסיפוק את הדיונים על העלאת שכר המינימום, לאחר שנאבקה על כך שהעלאת השכר לא תפגע באוכלוסיית הקשישים הסיעודיים.

נזכיר כי הכנסת אישרה ביום רביעי בקריאה שנייה ושלישית את העלאת שכר המינימום שיעלה בשלוש פעימות. ל-4,650 ש''ח ברוטו בחודש באפריל 2015, ל-4,825 ש''ח ברוטו בחודש החל מיולי 2016 ול-5,000 ש''ח ברוטו בחודש החל מינואר 2017.

סטרוק טענה כי "חולים סיעודיים שנאלצים להיות מעסיקים בעל כורחם, צריכים לשלם משכורות לעובדים הזרים, ואם המשכורת תעלה מאיפה הם ישלמו? זה מילכוד בלתי אפשרי", הסבירה.

"לכן נאבקתי למענם ואכן לאחר משא ומתן רציני מול ראש הממשלה, בישר לי יו"ר ועדת העבודה ח"כ חיים כץ כי הממשלה והאוצר הצליחו להביא מאה מליון שקלים לטובת האוכלוסייה המיוחדת הזאת".

לאור הטענות שהעלתה חברת הכנסת סטרוק בדבר הפגיעה שגורמת הצעת החוק לאוכלוסייה הסיעודית, אמר יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ, כי "במהלך הדיון בהצעת החוק הוועדה, ולנוכח המצוקה שאליה נקלעים מי שנדרשים להעסיק עובדים בענף הסיעוד, סוכם כי יוקם צוות שיהיו חברים בו נציגים ממשרדי הממשלה הנוגעים בדבר".

לדבריו הצוות שיורכב יגבש המלצות עד לתאריך ה-26 בפברואר 2015, "על אופן חלוקתו של סכום של 100 מיליון השקלים החדשים שהבאנו היום, שנועדו להגדלת הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים, לרבות לילדים עם מוגבלויות קשות במיוחד".