השם החדש של נתניהו: קרוליין גליק

לאחר שאראל סג''ל סרב, רה"מ מבקש לשריין את העיתונאית הימנית ברשימת הליכוד. גליק: אסון של ממש אם מתחריו יעלו לשלטון.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ה

השם החדש של נתניהו: קרוליין גליק-ערוץ 7
קרוליין גליק
Marc Israel Sellem/POOL/Flash90

ראש הממשלה בנמין נתניהו מבקש לשריין במקום ה-11 ברשימת הליכוד את העיתונאית קרוליין גליק, ממייסדי אתר "לאטמה".

בשבוע שעבר הציע נתניהו לעיתונאי אראל סג''ל שיריון ברשימת הליכוד. סגל נפגש ביום שישי עם ראש הממשלה ואמר שמעולם לא הסתיר את דעותיו כאיש ימין ותומך של נתניהו, אבל הוא חש שבשלב הזה יתרום יותר בעולם העיתונות והכתיבה.

גליק, פובליציסטית בכירה בעיתון ג'רוזלם פוסט ועמיתה בכירה במכון למזרח התיכון בוושינגטון, לא חסכה בעבר ביקורת נוקבת מנתניהו.

לאחר עסקת שליט אמרה כי "העסקה חושפת את נתניהו כפוליטיקאי לא מוסרי, חסר אחריות מבחינה אסטרטגית, מטופש ואופורטוניסטי". בטור באתר "מאקו" תחת הכותרת "העסקה הזו חתומה בדם יהודי", טענה כי "במקרה הטוב נתניהו יוצא מהעסקה הזו כמנהיג חלש שנכנע למניפולציות של התקשורת הקיצונית והתבוסתנית בישראל. התקשורת תיזכר לדיראון עולם על כך שבמשך חמש שנים היא הובילה קמפיין שנועד לאלץ את הנהגת ישראל להיכנע לחמאס.

עוד הוסיפה גליק כי "העסקה חתומה בדם של קורבנות העבר והעתיד של אותם המחבלים שהוא הסכים לשחרר. שום תירוץ של נתניהו, של המעודדים שלו בתקשורת אחוזת הטירוף ושל ראשי השב"כ, המוסד וצה"ל התבוסתניים וכפי הנראה הלא מקצועיים, לא יכול לסתור את העובדות".

"נתניהו הוכיח שוב שחטיפת חיילי צה"ל היא הימור בטוח מבחינת שכנינו הפלסטינים", כתבה אז גליק.

גליק עצמה התייחסה הערב בעמוד הפייסבוק שלה לביקורת שהשמיעה נגד ראש הממשלה וכתבה כי "הייתה לי מחלוקת חריפה וקשה עם ראש הממשלה נתניהו בנושא עסקת שליט. אני גם יודעת כי כפי שאמר כבר אז, הייתה זאת החלטה כואבת ובלתי נסבלת עבורו''. 

היא הדגישה כי לצד המחלוקות הקשות, אין לה אין ספק שנתניהו האיש הנכון לעמוד בראשות הממשלה ולהנהיג את העם בשנים הקרובות. "בסוגיות הדחופות שעל סדר היום, כמו האיום הרובץ לעברנו מאיראן וספיחיה בסוריה ולבנון והאיום של כוחות הג׳יהאד העולמי, נתניהו ללא ספק האיש הראוי ביותר לעמוד בראשות הממשלה.

''כמו כן, מול הלחצים המופעלים על ישראל מכיוון המערב, אין לי כל ספק שלראש הממשלה אין אח ורע בפוליטיקה הישראלית ויהיה אסון של ממש אם מי מבין מתחריו יעלה לשלטון בשנים הקרובות''.