טל זינו ז''ל
טל זינו ז''לצילום: באדיבות המשפחה

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר, החליטה היום (שני)  לדחות את בקשתו לשחרור מוקדם של אסעד שיבלי (28), שהורשע בהריגת הילדה טל זינו ז"ל ביום כיפור לפני יותר משבע שנים.

זינו ז"ל היתה בת 9 כאשר שיבלי פגע בה והרג אותה במהלך נסיעה פרועה בתוך כפר תבור בעיצומו של היום הקדוש. באוקטובר 2009 גזר בית המשפט המחוזי בנצרת תשע שנות מאסר על שיבלי ושלוש שנים נוספות על תנאי בגין הריגת הילדה. 

עורך דינו של שיבלי ארצי ארגוב, הודיע כי יערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בנצרת. 

חיה זינו, אמה של טל, אמרה לקראת הדיון היום בוועדת השחרורים כי "אני לא מסוגלת לדמיין מצב שהדורס הזה ישתחרר עכשיו. הוא איננו נהג פוגע רגיל בתאונת דרכים - אלא מישהו שהגיע כדי לבצע פעולת איבה".

''אני רואה בו מפגע עם כוונות זדון לכל דבר ועניין. לא השתכנעתי מהחלטת בית המשפט. הוא אינו נהג תמים. הוא נכנס לכפר תבור מתוך רצון לעשות פרובוקציה. בבית המשפט שמענו עדויות של אנשים בכפר תבור שהוא אמר להם לפני האירוע 'תראו מה שאני אעשה לכם ביום כיפור'. זה בדיוק מה שהוא עשה''.

לדבריה מדובר בפיגוע דריסה ולא בתאונת דרכים. "אני כל הזמן חוזרת ואומרת שזה היה פיגוע הדריסה הראשון ובערך חצי שנה אחריו הגיע טרור הדחפורים הנורא בירושלים''.

חיה שפנתה לוועדת השחרורים בדרישה לא לשחרר את שיבלי ציינה "האיש אינו מתחרט. המשפט שהוא ניהל נמשך שנתיים והוא עשה הכל כדי להקשות ולמרר את החיים למערכת המשפט; ואם לא די בכך, הוא נהג לחייך לעברי והסתכל במבט נבזי ומתגרה. אני מעולם לא שמעתי מפיו חרטה כנה''.