ישראל ביתנו: חקירות? "הכל ספין של המשטרה"

ישראל ביתנו: גל המעצרים האחרון ומסע החקירות נגד בכירי "ישראל ביתנו" הם ספין שנועד להסיח את הדעת מהסתבכות ניצבי המשטרה.

חיים לב - ערוץ 7 , ו' בשבט תשע"ה

יחידת להב 433
יחידת להב 433
פלאש 90

מפלגת ישראל ביתנו יצאה הערב (ב') במתקפה חריפה נגד המשטרה וטענה כי גל המעצרים האחרון של המשטרה בפרשת השחיתות שבה נחקרו בכירים במפלגה הוא לא יותר מספין שנועד להסיח את הדעת מהסתבכותם של 5 ניצבי משטרה בפרשיות שונות.

"המעצרים שביצעה הבוקר המשטרה נועדו אך ורק כדי להסיח את דעת הציבור ממה שקורה במשטרה עצמה ומשרשרת ההסתבכויות האחרונות של 5 ניצבי המשטרה. חמור ומצער מאד שהמשטרה מאמצת דפוסי התנהלות של משטרים אפלים. ההדלפה המהירה על מעצרים שבוצעו רק הבוקר היא ספין משטרתי שקוף שבא רק כדי להסתיר את הבושה הגדולה שאופפת את המשטרה עם חקירתו של קצין בכיר נוסף שמסתבך ונחשד במעשה מגונה והטרדה מינית".

עוד אמרו במפלגתו של אביגדור ליברמן כי "מהכותרות הגדולות שעשתה המשטרה נגד אנשים מ'ישראל ביתנו' לא נשאר דבר ממשי ויש מקום לדאגה גדולה במדינה שבה המשטרה מחבלת כך בהליך הדמוקרטי של הבחירות, מתנהלת בצורה כזו ושאלו הם קציניה הבכירים ביותר, שמוציאים שם רע לעשרות אלפי שוטרים שעושים את עבודתם לילות וימים כדי להגן על אזרחי המדינה.

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי יועץ התקשורת החשוד עבירות שוחד, במסגרת פרשת השחיתות שבה מעורבים גם בכירים בישראל ביתנו, הוא רונן משה, שייעץ בין השאר ליו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון.

בית משפט השלום בראשון לציון הורה אחר הצהריים על הארכת מעצרו של משה עד ליום חמישי הקרוב. פרקליטו עו"ד ירון לונדון, אמר כי "מרשי אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי. הוא מכיר אנשים פוליטיים, נותן ייעוץ ומקבל ייעוץ, ולכן שמו נקשר בדרך זו או אחרת לפרשה הזאת".

לדברי עו"ד לונדון, רונן משה ''לא הכחיש את ההכרות עם אותם אנשים, ואין בכך שום פסול. הוא שיתף פעולה ורצה לענות על השאלות שנשאל".

יחד עם משה נעצרה הבוקר גם טלי קידר, עובדת בחברה הממשלתית להגנות ים מלח ולשעבר עוזרת בכירה של מנכ"ל משרד החקלאות, רמי כהן, שנמנה אף הוא על החשודים בפרשת השחיתות. 

קידר חשודה בעבירות שוחד. עו"ד עמית חדד המייצג אותה אמר לאחר החלטת בית המשפט להאריך את מעצרה בחמישה ימים כי "בשלב הזה רב הנסתר על הגלוי".