שובל ורעייתו בדרך להצבעה
שובל ורעייתו בדרך להצבעהצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

נפתלי שלום,

שמי לב סולודקין, ואתה מכיר אותי היטב. הייתי ראש תא הסטודנטים של הבית היהודי באוניברסיטת תל אביב בשנה שעברה. חילוני ב- 100% שהלך אחרי החזון שלך באש ובמים. הובלתי הפגנות של מאות אנשים תחת הדגל של הבית היהודי - תמיד בגאווה רבה במה שהמפלגה הזו מייצגת. במו ידיי גרמתי לכך שמאות אנשים יצביעו למפלגה הזו, ופקדתי מאות נוספים במהלך ההתפקדות האחרונה.

נפתלי - דווקא בהיותי אדם שאוהב אותך, הרשה לי לשאול אותך: מה לעזאזל עובר עליך?! אכזבת אותי בענק. בחרת לשריין את אלי אוחנה, כדורגלן מוכשר ללא כל ספק, על אף הרקורד המפוקפק שלו בפוליטיקה (תמיכה בהתנתקות ונכונות לחלק שטחים לכל דורש). מה זה אומר עלינו, אם אנחנו תוקפים ח"כים מהעבודה על אמירות נוראיות שאמרו - וביד השנייה אנחנו משריינים אנשים כמו אוחנה שאמרו דברים מזעזעים גם כן?!

מה זה אומר עליך - שבחרת לשריין אדם כמו אוחנה, ולמחוק את הסיכוי של מתמודדים שקרעו את התחת במהלך הפריימריז והם עשו טיפ-טיפה יותר מאלי אוחנה בחיים הציבוריים שלהם? במה אלי אוחנה יותר טוב מדני דיין, משה סלומון, אנט חסכיה או רונן שובל?! תשובה: הוא לא!!!

למה? כי הוא פרצוף יפה? חילוני? מזרחי? נפתלי, גם אני חילוני - אבל איך לעזאזל אוחנה יתרום לי כחבר כנסת?! לא זו הייתה כוונת המשורר כשדובר על לבצע איזון בהרכב הרשימה!!! אני בטוח שיש מספיק מועמדים חילונים/מזרחים/אשכנזים/רוסים או כל שריון אחר שהם אנשים עם קצת יותר נאמנות אידאולוגית וקצת יותר ניסיון בעשייה הרלוונטית עבור חברי כנסת!

נפתלי. זה לא הבית היהודי אליו ייחלתי ופיללתי. לא לשם כך שכנעתי אנשים להצביע לך. לא הצבעתי לבית היהודי כדי לקבל ליכוד ב' - ערב רב של אנשים שביניהם אין שום חוט אידיאולוגי שמקשר ביניהם. כשאתה בוחר להכניס לרשימה אדם שעשה את שמו מהיותו כדורגלן - אתה מרדד ומגחיך את המפלגה שלנו.

נפתלי - אם לא תחזור בך מההחלטה הזו, אני אשקול את המשך צעדיי במפלגה הזו. ואני בהחלט אמליץ זאת גם לשאר חבריי. שוב: אני לא איזה מתנחל עם מעיל דובון ועוזי במעלה אמציה ג' (שאותם אני אוהב אהבת אמת). אני חילוני צעיר תושב המרכז - ואתה עלול לאבד אותי ואת חבריי אם האיש הזה הוא הדבר הכי טוב שהצלחת לשריין במפלגה שלנו.