נפתלי בנט
נפתלי בנט רויטרס

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט, מנסה להסביר הערב (שלישי) בשיחה עם ערוץ 7 מדוע הציב את הכדורגלן אלי אוחנה ברשימת המפלגה לכנסת ה-20, ומבקש מהציבור הדתי-לאומי לתת צ'אנס, כלשונו, למהלך.

בשיחה עם ערוץ 7 מודה בנט כי היממה שעברה עליו מאז פורסם שריונו של אוחנה, הייתה היממה הקשה ביותר מאז שנכנס לפוליטיקה. "אני לא זוכר יום כזה'', הוא מעיד.

''מפלגה של 17 מנדטים לא יכולה להכיל אדם אחד כמו אוחנה? עדיף שנתבייש", הוא אומר ומביע תקווה שבישיבות הסיעה בכנסת הקרובה, יעסקו חברי הכנסת של ''הבית היהודי'' גם בנושאים כמו תרבות וחינוך בלתי פורמלי, לצד הדיונים הצפויים בענייני דת ומדינה, חברה והתיישבות. 

לדבריו מדובר ללא ספק במהלך נועז עם ריבוי סיכונים, "אבל אני מציע לכולנו להיכנס לפרופורציות ולתת אשראי למהלך הזה. זה כמו השתלה של איבר בגוף שעדיין קצת דוחה אותו אבל עם הזמן זה יהיה חלק מאיתנו. יבוא היום שנשאל איך לא רצינו אותו''.

יו"ר הבית היהודי מזכיר את כי לרבים בציונות הדתית הפריעה הצטרפותה של ח"כ איילת שקד למפלגה, אותה אחת שבפריימריז האחרונים קטפה את המקום הראשון. "אין לי מושג אם המהלך יביא מנדטים אבל אין לי ספק שזה יחבר אותנו לעם ישראל", מוסיף שר הכלכלה.

בנט מדגיש כי אי פתיחת המפלגה לקהלים חדשים עלול להוביל למציאות שהיתה לפני 9 שנים, כשבמחאה נגד גירוש יישובי גוש קטיף, רוב המוחים היו מבני הציונות הדתית. ''מאשימים אותי שאני מנסה לשנות את ה-DNA של הציבור הדתי, אז כן אני רוצה לשנות אותו ואני מכניס את אלי אוחנה דווקא בגלל שהוא שונה. אוחנה הוא זה שפותח לנו את הדלת לציבור הרחב".