נתניהו: האחראי להתקפה ישלם את מלוא המחיר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הערכת מצב ביטחונית בקריה כי "השיקול היחיד שעומד לנגד עיננו הוא ביטחון מדינת ישראל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכנס בשעה זאת הערכת מצב ביטחונית בקריה בתל-אביב בהשתתפות שר הביטחון משה יעלון, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ראש השב"כ יורם כהן ונציגי גופי הביטחון.

בפתח הדיון אמר נתניהו, "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות הנופלים ואיחולי החלמה שלמה לחיילנו הפצועים".

"מי שעומד מאחורי ההתקפה היום ישלם את מלוא המחיר, "אמר נתניהו, "מזה זמן איראן מנסה באמצעות חיזבאללה להקים חזית טרור נוספת נגדנו מרמת הגולן. אנחנו פועלים בתקיפות ובאחריות נגד הניסיון הזה".

הוא הוסיף כי "ממשלת לבנון ומשטרו של אסד שותפים באחריות להשלכות של ההתקפות שיוצאות משטחם נגד מדינת ישראל. בכל האירועים הללו, המשימה שלנו היא להגן על מדינת ישראל".

"השיקול היחיד שעומד לנגד עיננו הוא ביטחון מדינת ישראל וביטחון אזרחי ישראל. כך פעלנו וכך גם נמשיך לפעול", סיים נתניהו.

הערב הותר לפרסום כי רב סרן יוחאי קלנגל בן 25 מהר גילה, וסמ"ר דור חיים ניני בן 20 ממושב שתולים שבדרום הם שני לוחמי צה"ל שנהרגו היום (רביעי) בתקרית שאירעה בגבול לבנון, בה נפצעו בנוסף שבעה חיילים באורח קל עד בינוני.

קלנגל היה מפקד הפלוגה המסייעת של גדוד צבר בחטיבת גבעתי ובשנה האחרונה אף קיבל אות קצין מצטיין הרמטכ"ל. הוא הותיר אחריו אישה וילדה בת שנה. טרם נמסר מועד הלוויתו.

ניני, לוחם בגדוד צבר, התגייס לצה"ל באוגוסט 2013 ולחם במהלך מבצע "צוק איתן". הלוויתו תתקיים מחר בשעה 14:30.