צה"ל מחדש את העבודות לאיתור מנהרות

גורם ביטחוני הדגיש כי דרושה זהירות ושיקול דעת אל מול האיתות של חיזבאללה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ה

צה"ל מחדש את העבודות לאיתור מנהרות-ערוץ 7
גבול הצפון
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

צה"ל יחדש הבוקר את העבודות לאיתור מנהרות של חיזבאללה, במושב זרעית על גבול לבנון. העבודות הופסקו מסיבות ביטחוניות זמן קצר לאחר התקרית בגזרת הר דוב.

גורם ביטחוני הדגיש הלילה כי לישראל ולחיזבאללה אין עניין בהסלמה כוללת. הוא הדגיש כי דרושה זהירות ושיקול דעת אל מול האיתות של חיזבאללה.

בצה"ל ימשיכו לתחקר בין היתר אם היה סיור המפקדים מחויב כאשר יש התרעות של ממש שחיזבאללה מתכוון לתקוף. ייבדק מי החליט לקיים את הסיור ואחר כך הודיע להם להפסיקו כאשר הנחיה של פיקוד הצפון הייתה לצמצם עד כמה שאפשר את מספר המטרות הנעות שחיזבאללה יוכל לפגוע בהן.

מן התחקיר עד כה עולה כי עשרה כלי רכב נסעו בשיירה בכביש תשעים ותשע בין קריית שמונה לחרמון. הם פנו בצומת הטנק בכיוון הכפר ראג'ר. כשני קילומטרים מהגבול הם הגיעו למחסום והמשיכו בנסיעה אל הר דב. בשלב זה קיבלו הוראה לשוב על עקבותיהם. כמאתיים מטרים מהפניה המובילה לכפר ראג'ר נפתחה אליהם אש. טיל נ.ט פגע באחד מכלי הרכב. מפקד הפלוגה ונהגו נהרגו. אל השיירה נורו עוד ארבעה טילים ועוד שני כלי רכב נפגעו. שבעה חיילים נפצעו.

אתמול הותר לפרסום כי רס"ן יוחאי קלנגל, בן 25 מהר גילה, וסמ"ר דור חיים ניני, בן 20 ממושב שתולים שבדרום, הם שני הלוחמים שנהרגו בתקרית הקשה בגבול הצפון.

רס"ן יוחאי קלנגל, מ"פ מסייעת בגדוד צבר של גבעתי, עלה לצפון ביום שלישי בלילה. ביום שני הספיק להשתתף במסיבת יום הולדת שנה לבתו אלינור. רק השבוע התבשרו הוא ואשתו, טלי, כי היא נמצאת בחודש הרביעי להריונה.

יוחאי - ג'וחה בפי חבריו - בן 25, נולד וגדל ביישוב אלעזר שבגוש עציון ולמד בתיכון "דרך האבות" באפרת. לפני שבע שנים הכיר יוחאי באפרת את טלי, תושבת המקום. לאחר נישואיהם בשנת 2012, עברו להתגורר בהר גילה.

אחד מחבריו סיפר על אבא מסור, איש משפחה למופת, שנתן לחייליו הכל. "הוא היה נלחם בשביל החיילים, ידע לעמוד על הדרך שלו, וגם ידע לקבל ביקורת כשצריך", אמר.

שני אחיו של יוחאי, תמיר ואליאור, אמרו אתמול: "היום בצהריים קיבלנו בשורה קשה על נפילתו של אחינו, גיבור ישראל יוחאי, או כמו שכולנו קראנו לו, ג'וחה. יוחאי נפל בגבול הצפון בעת מילוי תפקידו כמ"פ מסייעת צבר. הוא היה בן אדם ענק, מלח הארץ, לוחם בכל רמ"ח איבריו. קצין מצטיין שקיבל מצטיין רמטכ"ל ביום העצמאות האחרון. אנו נעריך מאוד כל מי שייקח חלק במסע ההלוויה. אנו רוצים להודות למשפחה, לחברים, לצבא וליישוב אלעזר. בנוסף אנו מוסרים את תנחומינו למשפחת ניני על נפילתו של בנם דור ורפואה שלמה לפצועים".

דור ניני סיים את בית הספר התיכון האזורי במועצה באר טוביה. הוא התגייס לגבעתי באוגוסט 2013 ובאחרונה אף לחם בצוק איתן. רק שלשום הגיע לצפון להצטרף לחבריו בתום חופשה. אחיו אביאל התכתב עימו בווטסאפ יום לפני מותו. "התכתבנו קצת. הוא אמר שהכל בסדר, הכל רגוע והוא יחזור כנראה לסוף שבוע בבית. אחי הקטן והגיבור רצה להגיע לגבעתי והגשים את רצונו. הוא היה לוחם, היה בצוק איתן בתוך עזה, לא חשש ממלחמה ורצה להגיע לקורס קצינים. דאגנו, אבל הוא תמיד עם חיוך אמר שיהיה בסדר. אין מצב שלא חייך, תמיד היה מחייך. הוא היה עוזר למשפחה. אהב לסדר את הגינה. הוא היה מנקה ומסדר ואחר כך הולך לעשות סיבוב בטרקטורון שלו". הלווייתו תיערך היום, חמישי בצהריים, במושבו שתולים.