גילאון: רוצים להחליף את ביבי? הצביעו לנו

מקום 2 ברשימת מרצ לכנסת ה-20 מבהיר, כי מפלגתו לא תהיה שותפה בממשלה בראשות נתניהו, גם אם זו תהיה ממשלת אחדות.

ידידיה בן אור , ט' בשבט תשע"ה

ח"כ אילן גילאון
ח"כ אילן גילאון
פלאש 90

פאנל בחירות רחב התקיים אתמול (רביעי) במכללה האקדמית אשקלון, בו נטלו חלק מועמדים מתשע מפלגות שונות המתמודדות לכנסת ה-20. בסיום הפאנל, נערך מדגם בחירות בקרב הסטודנטים במכללה.

בפאנל השתתפו גילה גמליאל מהליכוד, עומר בר לב מהעבודה, שמעון ריקלין מהבית היהודי, יצחק כהן מש"ס, אלי אלאלוף מכולנו, מיקי לוי מיש עתיד, אורלי לוי אבקסיס מישראל ביתנו, אילן גילאון ממרצ ועו"ד עלאא מחג'נה.

ח"כ עומר בר-לב אמר לתלמידים, כי "יש לי בשורה עצובה בשבילכם: המצב הביטחוני שהיה כאן בדרום (הפאנל התקיים באשקלון - יב"א) ב-14 השנים האחרונות, יימשך, לצערי. לא יהיה כאן יותר טוב. כבר החלו טפטופי ירי ובחמאס בונים מחדש את המנהרות".

"ברגע שהחמאס יחליט – כל הירי יחזור. כיום ביטחון ישראל כולו תלוי דווקא בנשיא מצרים, ואין לדעת מה יקרה אם הוא יתחלף", הוסיף בר-לב בנימה פסימית".

ח"כ אילן גילאון הסביר לתלמידים מדוע דווקא הרצון להחליף את נתניהו דורש הצבעה למפלגתו, "מי שרוצה לשים סוף לתופעה שנקראת ביבי נתניהו שיצביע מרצ ולא להרצוג. הרי אנחנו לא ניכנס לממשלה בראשות ביבי, גם לא במסגרת של ממשלת אחדות, ואפשר להיות בטוחים בזה במאת האחוזים. אתם יכולים להגיד לי שהרצוג לא ייכנס לממשלת נתניהו? לא".

גילאון המשיך וחידד את ההבדלים בין מפלגתו ובין רשימת 'העבודה-התנועה' המשותפת, "הרצוג הוא אמנם המועמד שלנו לראשות הממשלה, אבל טרכטנברג הוא לא המועמד שלנו לתפקיד שר האוצר וידלין הוא ממש לא המועמד שלנו לתפקיד שר הביטחון".

ח"כ יצחק כהן מש"ס התייחס לפרישתו של אלי ישי מהתנועה, והעריך כי מפלגתו לא תעבור את אחוז החסימה, "אלי ישי כנראה לא יעבור את אחוז החסימה וחבל על הקולות האלה, שילכו לפח. הוא פוגע פה במחנה שלם".

החיבור בין המפלגות הערביות לרשימה אחת עמד במוקד דבריו של עו"ד עלאא מחג'נה, שציין כי "אני שמח שבפעם הראשונה לא מדברים על המפלגות הערביות בהקשר לכך שלא יעברו את אחוז החסימה, ויש מפלגה אחרת שלה אנחנו יכולים להודות על כך. החיבור בין המפלגות הערביות הוא לא טכני. אנחנו לא הולכים להתפרק אחרי הבחירות. יש בינינו הסכמים והבנות לגבי פעילות משותפת עתידית בכנסת".

סגן השר מיקי לוי, שנדחק למקום ספק ריאלי במפלגתו, יש עתיד, הבהיר את עמדותיה המדיניות של המפלגה, "אני אומר באופן חד-משמעי: מפלגת יש עתיד רוצה להיפרד מהפלסטינים ומעוניינת בהסכם שלום, אבל אנחנו אומרים לא לחלוקת ירושלים, שהיא בירת ישראל לנצח נצחים".