"ידעת לסחוף אחריך את כולם"

רב סרן יוחאי קלנגל הי"ד שנהרג אתמול בתקרית בהר דב הובא למנוחות בהר הרצל. אביו ספד לו: "במקום שאתה תקבור אותי אני קובר אותך".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ה

רב סרן יוחאי קלנגל הי"ד, שנהרג אתמול בתקרית בהר דב, הובא בצהריים (חמישי) למנוחות בהר הרצל בירושלים.

יוסף, אביו של יוחאי, ספד לו "דרכו של עולם שבן קובר את אביו ועכשיו דברים השתנו. בורא עולם קטונתי מכל החסדים שעשית עמדי. ה' נתן וה' לקח. אנחנו מאמינים כשם שמברכים על הטוב אנחנו מברכים על הרעה. בורא עולם תודה לך על הפיקדון שנתת לנו למשך 25 שנים. היית חייל, קצין טוב ואהוב עם דאגה לחיילים".

"לאחר צוק איתן אמרת לנו שהכי חשוב שהצלחת להחזיר את כל הפלוגה הביתה בשלום. חיילי גבעתי תמשיכו לשמור על עם ישראל. נפילתך תהיה למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל", הוסיף אביו.

"רק השם יודע כמה פחדתי מהדפיקה בדלת", אמרה מלכה אמו של יוחאי, "ילד שלי איך זה קרה? 'אל תדאגי אימא הכל יהיה בסדר'".

"ילד שלי כמה אני גאה בך. גיבור שלי ושל כל האומה. אני עדין שומעת באוזן 'אימא תדאגי לטלי ולאלינור'. איך אפשר להיפרד מילד כזה מדהים. אני אוהבת אותך".

אחיו אליאור ספד לו "אח שלי גיבור. הספקת עד גיל 25 מה שאנשים מספקים ב-200 שנה. הובלת מאות לוחמים בקרב. היית מנהיג ולוחם ענק. דיברנו המון על העתיד - אומנם השנים לא היו רק אך נראות בלי סוף. היית אח וחבר אמת. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".

"ג'וחה עשית כל משימה על הצד הטוב ביותר", ספד לו מפקד גדוד צבר בגבעתי קובי בר אל, "קצין שאפתן ומקצועי שיגיע רחוק מאוד. היית מ"פ מוביל בגדוד. ידעת לעמוד על שלך ולסחוף אחריך את כולם. אמש היה חשש לחטיפת חיילים ואתה חטפת את הפגיעה הראשונה ונהרגת בהתקלות וכולם עשו הכל ונצמדו אליך כדי שלא יחטפו אותך. אני פונה למשפחה ואומר לה שבשעה זו גדוד צבר מחזקת אותכם".

מפקדו לשעבר של רב סרן קלנגל אמר בהלוויה "כדי שהעם יכול לחיות חיים נורמאלי צריך קומץ של אנשים שיחיו לא נורמאלי ואתה ג'וחה אחד מהם. לאויב שפגע בו אני אומר: 'אתם פחדנים'. אם הייתם באים להילחם בו לא הייתם חוזרים הביתה בחיים. ולרעייתו אני אומר ...תספרי לאלינור מי זה היה ג'וחה אבא שלה שעשה הכל למען עם ישראל".

הרב חיים אירם, רב הישוב אלעזר שבגוש עציון, ספד לו "זהו יום מר ונמהר. טלי הייתי בחופה שלכם עכשיו אנחנו בחתונת דמים עם כל עם ישראל. יוחאי אתה אחד ומיוחד מרגלית של ממש. עכשיו אנחנו ישוב שכול אבל יוחאי ימשיך להאיר את כולנו. עם ישראל יוחאי".

קלנגל היה מפקד הפלוגה המסייעת של גדוד צבר בחטיבת גבעתי ובשנה האחרונה אף קיבל אות קצין מצטיין הרמטכ"ל. הוא הותיר אחריו אישה וילדה בת שנה. הוריו של קלנגל הם תושבי גוש עציון.

יוחאי - ג'וחה בפי חבריו - בן 25, נולד וגדל ביישוב אלעזר שבגוש עציון ולמד בתיכון "דרך האבות" באפרת. לפני שבע שנים הכיר יוחאי באפרת את טלי, תושבת המקום. לאחר נישואיהם בשנת 2012, עברו להתגורר בהר גילה.

אחד מחבריו סיפר על אבא מסור, איש משפחה למופת, שנתן לחייליו הכל. "הוא היה נלחם בשביל החיילים, ידע לעמוד על הדרך שלו, וגם ידע לקבל ביקורת כשצריך", אמר.

שני אחיו של יוחאי, תמיר ואליאור, אמרו אתמול: "היום בצהריים קיבלנו בשורה קשה על נפילתו של אחינו, גיבור ישראל יוחאי, או כמו שכולנו קראנו לו, ג'וחה. יוחאי נפל בגבול הצפון בעת מילוי תפקידו כמ"פ מסייעת צבר. הוא היה בן אדם ענק, מלח הארץ, לוחם בכל רמ"ח איבריו. קצין מצטיין שקיבל מצטיין רמטכ"ל ביום העצמאות האחרון".

ההרוג הנוסף בתקרית אתמול, סמל-ראשון דור חיים ניני הי"ד, יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין במושב שתולים.

נזכיר, כי מתחקיר תקרית האירוע אתמול עולה, כי עשרה כלי רכב נסעו בשיירה בכביש תשעים ותשע בין קריית שמונה לחרמון. הם פנו בצומת הטנק בכיוון הכפר ראג'ר. כשני קילומטרים מהגבול הם הגיעו למחסום והמשיכו בנסיעה אל הר דב. בשלב זה קיבלו הוראה לשוב על עקבותיהם.

כמאתיים מטרים מהפניה המובילה לכפר ראג'ר נפתחה אליהם אש. טיל נ.ט פגע באחד מכלי הרכב. מפקד הפלוגה ונהגו נהרגו. אל השיירה נורו עוד ארבעה טילים ועוד שני כלי רכב נפגעו. שבעה חיילים נפצעו.טוען....