דיווחים כוזבים וחובות של 1.4 מיליון ש"ח

לאחר תקופה בה המצב הביטחוני לא אפשר להיכנס לכפר, הגיעו פקחי מע"מ לכפר כנא, עיקלו רכבים וחילטו 300 אלף ש"ח.

אבי חיים , י"ב בשבט תשע"ה

דיווחים כוזבים וחובות של 1.4 מיליון ש"ח-ערוץ 7
חניה רכבים מכוניות
צילום: פלאש 90

עובדי יחידת מע"מ נצרת ערכו בשבוע שעבר מבצע לעיקול כלי רכב מחייבי מס בכפר כנא, זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה נמנעה הכניסה לכפר בשל המצב הביטחוני הרגיש.

במהלך הפעילות עוקלו 8 רכבים של חייבי מס להם חובות מצטברים שמקורם בצ'קים חוזרים וכן מעוסקים סרבני דיווח שלא הגישו דו"חות מע"מ, מתוך חשיבה כי המצב הביטחוני ימנע מעובדי מע"מ להגיע פיזית לכפר ולנקוט בצעדי אכיפה.

היקף החובות הכולל של החייבים עמד על 1.4 מיליון ש"ח.

משרד מע"מ נצרת אף חילט בשבוע שעבר כספים בסך 300,000 ש"ח שנתפסו אצל בעלים של חברה מתחום הבנייה.

לאחר חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, נעצר ושוחרר בערבות עבד אל קאדר חביבאלללה מעין מאהל, בעלים ודירקטור של חברת "ס.א מירה בע"מ" העוסקת בתחום הבנייה. החברה באמצעות הבעלים חשודה בדיווחים כוזבים למע"מ בסכום של כ- 5 מיליון ש"ח, שהמס בגינם עומד על כ- 800,000 ש"ח.

עוד חשוד חביבאללה כי לא דיווח על עסקאות החברה מאז חודש מאי 2014 ועד היום בסכום של כ- 15 מיליון ₪ שהמס בגינן עומד על כ- 3 מיליון ₪. החקירה בעניינו החלה בעקבות תפיסתו על ידי משטרת ישראל בגין עבירת תנועה וכשבחיפוש שנערך ברכבו נמצאו כ- 300,000 ₪.

בעקבות כך, הוחלט, כאמור, לחלט את הכספים ולזמן אותו לחקירה במשרדי רשות המסים - אליה לא התייצב. לבסוף נתפס החשוד לאחר שאשתו יצאה מחקירה שנערכה לה , אליה זומנה הואיל והיא משמשת כפקידה בחברה שחביבאללה קשור אליה, ופגשה את בעלה בבית קפה לא רחוק ממשרדי היחידה החוקרת.

חקירה נוספת שמתבצעת בימים אלה, אף היא במחלקת חקירות מכס ומע"מ בחיפה והצפון היא נגד איהב אבו אלחוף, בעלים של חברת "קסנדרה שחאדה שיווק ומסחר בע"מ". על פי החשד, החברה, באמצעות החשוד הפיצה בשנת 2014 חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 13 מיליון ₪ ובמקביל היא מדווחת למע"מ דיווח אפס ועוסקים שונים מקזזים בספריהם חשבוניות מס מטעם החברה הנחשדות כפיקטיביות. החשוד נעצר ושוחרר.