הילדים שנעצרו באלימות שוחררו ממעצר

שלושת הילדים שנעצרו במהלך הריסה בגבעת גל הסמוכה לחברון, שוחררו לביתם. אחד מהם סיפר על המעצר.

יוני קמפינסקי , י"ב בשבט תשע"ה

שלושת הילדים שנעצרו הבוקר (ראשון) באלימות במהלך פעולת הריסה של צה"ל והמשטרה בגבעת גל הסמוכה לחברון, שוחררו אחר הצהריים לביתם.

כוחות המנהל האזרחי יחד עם המשטרה החריבו שביל היקפי של הגבעה, ובמהלך ההרס התפתחו עימותים במקום. במהלך האירועים עצרו השוטרים שלושה אחים בני 9, 12 ו-14 שמשפחתם מתגוררת בשכונת גל.

כעבור מספר שעות שוחררו השלושה. תחילה שוחרר הילד בן ה-9 שאינו בגיל אחריות פלילית. בהמשך שוחררו גם הילדים בני ה-12 וה-14 לאחר שנחקרו בחשד שתקפו את השוטרים.

לדברי בני המשפחה ועדי ראיה למעצר, השלושה הוכו בצורה קשה. בן ה-14 שידו היתה שבורה עוד מקודם לאירוע הוכה ובבדיקה של פארמדיקים של מד"א אשר הוזעקו למקום עלה כי ישנו חשש כי השוטרים שברו את ידו השניה. למרות זאת סירבו השוטרים לאפשר לו לקבל טיפול רפואי, והוא נלקח לחקירה ביחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י.

בארגון ''חוננו'' אומרים כי הילד בן ה-9 הוכה גם הוא , ואחיו בן ה-12 נחנק בידי אחד השוטרים. השניים נלקחו לתחנת מרחב חברון בגבעת האבות. מחוץ לתחנה התאספו עשרות תושבים שמחו על מעצר הילדים.

מ"חוננו" נמסר בתגובה כי "בכל פעם אנחנו נדהמים מחציית הגבולות של המשטרה. להכות באכזריות ילדים בני 9 ו-12 ולעצור אותם בניגוד לחוק? אפילו הילד הערבי שצולם מטריד שוטרת מג"ב בחברון לא זכה ליחס כזה. מדובר באיבוד מוחלט של כל הערכים".

מהמשטרה נמסר כי מי שעצר את בן ה-9 ובן 14 הם שוטרי מג"ב שהביאו אותם למרחב חברון. לאחר שיעברו חקירה ישוחררו השניים לביתם. את הנער בן ה-14 עצרו שוטרי הימ"ר ולאחר שייחקר ישוחרר אף הוא.