יואב גלנט
יואב גלנט צילום: פלאש 90

בנאום שנשא באחוזת בית הכרם, קבע יואב גלנט, מועמד מס' 2 ברשימתו של כחלון, כי אין היגיון בהמשך הישיבה הישראלית במקומות צפופי אוכלוסיה פלשתינית.

"עלינו להכיר במה שהציונות הכירה בו מיומה הראשון- והוא שבפעולה הציונית יצרנו את העם הפלסטיני שיושב לצדנו, והם לא הולכים לשום מקום", כך קבע גלנט שהוסיף ואמר כי לא ייתכן שלפלסטינים יהיה צבא שיוכל לסכן את תושבי מדינת ישראל ואם וכאשר תוקם מדינה פלסטינית, עליה להיות מפורזת.

גלנט התייחס גם אל הנושא פינוי ההתנחלויות ועתיד ירושלים, "אין הגיון שנשב במקומות צפופי אוכלוסייה פלסטינית, זוהי שגיאה בעיניי. עלינו להעניק לפלסטינים רציפות טריטוריאלית שתאפשר להם לנהל את חייהם בתוך ישות עצמאית, תוך כדי המשך הבנייה וההתיישבות שלנו בגושי ההתנחלויות הגדולים".

גלנט הבהיר כי הוא מתנגד לזכות השיבה ועל ירושלים להישאר מאוחדת תחת ריבונות הישראלית.

בנוסף, דיבר גלנט על המצע הכלכלי של מפלגתו ועל יוקר המחיה, "המצב של היום בו אדם שיש לו מעט מסבסד את אלה שיש להם הרבה לא מקובל, לא הקמנו את המדינה בשביל להגיע למצב הזה". גלנט הוסיף שלמרות שחייו נסבו עד כה סביב הנושא הביטחוני, בחר להצטרף דווקא למפלגה כלכלית-חברתית משום שלדעתו החוסן הלאומי קשור לא רק בביטחון אלא גם לכלכלה יציבה ולחברה הוגנת. "הבנקים הרוויחו בשנה החולפת 40 מיליארד, אבל הצעירים עוזבים את המדינה כי אין להם יכולת לממן קורת גג".