ניסים זאב
ניסים זאב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההבטחה שהופרה במחי מכתב אחד: לאחר שהובהר לח"כ ניסים זאב כי לא יודח מרשימת ש"ס לכנסת הבאה, התפרסם בליל אמש מכתב ההדחה ששוגר אליו רגע לפני שהוגשה רשימת המפלגה לוועדת הבחירות.

"לכבוד ידידי הרב נסים זאב שליט"א", כתב לזאב נשיא מועצת החכמים במכתב שהועבר לידיו והותיר אותו בהלם, "אחרי ד"ש. הנני להודיעך שאחרי שקול דעת החלטתי שעליך להודיע היום לפני ישיבת מועצת החכמים על פרישתך מן הכנסת".

"זה יהיה לך לכבוד ותקבל שכר על הפרישה. אני מקווה שעוד נכונו לך תפקידים גדולים וחשובים למען כלל ישראל", חתם את מכתבו.

בתחילת השבוע אף פורסם בערוץ השני מסרון כתוב ששיגר דרעי לזאב ובו הבהיר לו כי ההבטחה לפיה יישאר ברשימה – עומדת בעינה. בתגובה אמרו לאחר מכן בסביבת דרעי, כי דרעי עצמו אכן החליט להשאירו ברשימה, אולם מועצת חכמי התורה החליטה אחרת והוא 'אולץ' להתקפל.

בימים האחרונים האשים ח"כ ניסים זאב את יו"ר ש"ס אריה דרעי כי שיקר לו לפני שהדיח אותו מהמפלגה, בין היתר במטרה למנוע ממנו לערער על ההחלטה. זאב – אחד ממייסדי ש"ס לפני 32 שנה – הציג מסרון שקיבל מדרעי ביום רביעי שעבר, יום לפני שהודח, שלפיו מקומו ברשימת ש"ס מובטח. "זו האמת, אני עומד בהבטחתי אליכם", כתב לו דרעי, ביחס להתחייבות שהשמיע גם בכנסים פומביים של ש"ס להשאיר את כל חברי ש"ס במקומותיהם.

במוצאי שבת השתלח זאב בדרעי "אני חושב שהוא אדם מסכן. הוא חי באובססיה, וככה הוא מפרק את המפלגה הזו, הורס אותה. אני מתפלל לבורא עולם שיציל את ש"ס מהידיים שלו. דרעי חושב שאני יצאתי מש"ס. אמנם אני לא בכנסת, אבל לא יצאתי מהתנועה, והתנועה לא יצאה ממני", אמר.

זאב תיאר את האווירה השוררת במפלגה תחת הנהגתו של דרעי, ולא חסך במילים. "הח"כים המכהנים בש"ס, אין להם גיהנום בעולם הבא. את הייסורים שלהם יום יום הם כבר קיבלו עם אריה דרעי. אין להם גיהנום, אני יודע מה זה לחיות עם האיש הזה".