טקס חנוכת עיר הבה"דים
טקס חנוכת עיר הבה"דים צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

טקס קריאת קריית ההדרכה על שם אלוף אריאל שרון ז"ל נערך היום (רביעי) במעמד שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף קובי ברק ובכירים נוספים.

"אנו שותפים להיסטוריה", אמר השר יעלון בפתח דבריו, "חלום שהיה נחלתם של משוגעים לדבר וחזון שהחל נרקם בתחילת העשור הקודם, קורמים עור וגידים והופכים לנגד עינינו למציאות. תמצית התגלמותו של המעשה הציוני. תמצית העשייה החברתית. המשך המעשה הביטחוני במקום שאין ראוי ממנו". 

"במקום הזה יוכשרו חיילי צה"ל במגוון רחב של תחומים. בו ירכשו את הכשרתם הצבאית. אל קריית ההדרכה הזו הם יגיעו, ויפגשו את ישראל על גווניה השונים. הם יגיעו אליה מכל קצות הארץ, חיילים וחיילות, בני עדות ודתות שונות, מהערים, הכפרים, הקיבוצים והיישובים – ויגשימו את החזון הציוני במלוא הדרו". 

"זהו החזון הציוני שראה לנגד עיניו ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון זכרו לברכה, שבתקופת כהונתו חזה את הערך הרב הגלום במהלך הזה, ודחף אותו בכל כוחו. בעיני רוחו ראה אריק את הנגב מתקרב למרכז, את המוני החיילים מגיעים לכאן ומשנים מציאות, מסייעים לנגב לשגשג ולפרוח.

"קריית ההדרכה שתיקרא על שמו של אריק, שבחר להתיישב בנגב, היא המקום הראוי להנצחתו. שילוב של צבא וחברה, הכשרה והגשמה, שירות והתיישבות. כל מה שאריק גילם, החל מהיותו לוחם צעיר ונועז ועד ימיו כראש ממשלה. מצביא יוצא דופן שחייו הוקדשו למען מדינת ישראל, איש האדמה ובן הארץ הזו, שהשפעתו על צה"ל ולוחמיו, לאורך השנים, הייתה כבירה.

"הקמתה של קריית ההדרכה, ואחריה הקמתן של קריית התקשוב וקריית המודיעין ומעברן של יחידות נוספות, הן ההוכחה כי מדינת ישראל וממשלת ישראל מחויבת לנגב, וחותרת לפריחתו. בשנים הקרובות יעבור החלק הארי של צה"ל אל המרחבים הנפלאים הללו, והנגב יפרח. הנגב הנפלא והיפהפה, שאנשיו העניקו עולם ומלואו למדינת ישראל, מקבל בחזרה עולם ומלואו.

"בימים אלו, בהם אנו פועלים בנחישות ובעוצמה, באחריות ובשיקול דעת, למען ביטחונם של אזרחי ישראל אל מול מדינות וארגונים חסרי מעצורים אשר מנסים לבחון את כוחנו, מצפון ומדרום, לאורך הגבולות, בתוכם, ואף הרחק מהם; בעת בה המזרח התיכון סוער וגועש ומדינות סביבנו מתפרקות, וישראל מוצאת עצמה מאותגרת, באמצעות הסתה חסרת תקדים בזירה הבינלאומית – דווקא כאן, במקום הזה, גלום מסר של ניצחון למי שמתעקשים לנסות לשבש את חיינו".

"ישראל ממשיכה לבנות ולהיבנות, ליצור ולהתפתח. אל מול ההרס וההרג מעבר לגבולותינו, אנו מקדשים את החיים, חותרים לשלום, פועלים ומחנכים על פי ערכי מוסר, פורחים ומשגשגים. זהו ניצחוננו".

"הטקס מתקיים דווקא היום, בט"ו בשבט, כאשר אנו חוזים בפריחתו של מעבר צה"ל דרומה", אמר הרמטכ"ל גנץ, "בין כתליה של הקריה נחנך את חיילינו, ואנו משערים שהם ייצאו אחראיים ומסורים לביטחון המדינה".

לפי התוכניות, הבה"ד הראשון שיעבור לנגב, בה"ד 13, צפוי לעבור בסוף חודש מרץ. בשנה הקרובה יעברו כל בסיסי ההדרכה של תומכי הלחימה בצה"ל לקריית ההדרכה. "צה"ל ומשרד הביטחון צועדים כתף אל כתף במאמץ הזה, בו אנו מצעידים את צה"ל לתקופה חדשה ורושמים פרק חדש וחשוב בהגשמת החזון הציוני", הדגיש הרמטכ"ל גנץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו