תמיר היימן
תמיר היימן דובר צה''ל

תת-אלוף תמיר היימן הועלה היום (חמישי) לדרגת אלוף בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ''ל בני גנץ בקריה בתל-אביב.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.  

היימן, שכיהן בתפקידו האחרון כראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים, עתיד להחליף בתפקידו את מפקד הגיס הצפוני היוצא, אלוף נועם תיבון.

"תמיר, נבחרת בזכות, ואני זוכר אותך עוד כקצין צעיר, מכיר ביכולות, בראייה הרחבה, בהבנה וכמובן במקצועיות", אמר לו שר הביטחון. ''אני חושב שלא צריך לספר לך מהו גודל המשימה ומה גודל האחריות. את נועם אני מכיר אפילו לא כקצין צעיר. אחרי מבצע מוצלח עליו פיקד כסמל ראשון ומפקד צוות בסיירת מטכ"ל בעת היותי מפקד היחידה, החלטנו להעניק לו דרגות קצונה בלי קורס קצינים.

יעלון הוסיף, ''נהנינו מהיכולות שלך, מתרומתך לביטחון ישראל בשנות שירותך בצה"ל, אתה יודע לתרום לעם ישראל ועל כך תודה והערכה על כל מה שעשית".

הרמטכ''ל גנץ סיפר, "אני מכיר את תמיר וגם את נועם שנים רבות, שניהם עברו דרך מאוד ארוכה. נועם – בסופו של דבר, עברת מסלול ארוך ומוצלח, עשית בו עבודה טובה וראויה. תמיר – אתה מוכר כמפקד, כקצין, כאדם חושב, אדם שמבין מערכות טקטיות ואופרטיביות בצורה טובה מאוד.

''לא היה לנו ספק שאתה הדמות המתאימה ביותר לתפקיד. אני משוכנע שהיכולת שלך להוביל את הגיס על יחידותיו עם מפקדת הפיקוד לעשייה, היכן שלא תידרש, היא יכולת מובהקת ולא מוטלת בספק", הוסיף רא''ל גנץ.