תחרות בינלאומית ל... הכחשת השואה באירן

בתגובה לקריקטורות על מוחמד במגזין "שארלי הבדו" הודיע מגזין אירני על תחרות לסרטים מצויירים סביב "השקר הציוני של השואה".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשע"ה

מצלמה צלמים קולנוע סרטים
מצלמה צלמים קולנוע סרטים
צילום: פלאש 90

בעוד היא ממשיכה במשא ומתן מול המעצמות על הסכם הגרעין, אירן ממשיכה להפיץ אנטישמיות והכחשת השואה.

ארגון בשם "בית הקריקטורות ומרכז התרבות" בטהרן הודיע השבוע על השקת תחרות בינלאומית לקריקטורות וסרטונים מצויירים שיוקדשו כולם לנושא אחד – הכחשת השואה.

על פי אנשי הארגון, התחרות באה בתגובה לקריקטורות במגזין הצרפתי "שארלי הבדו" שהעליבו את הנביא מוחמד.

בהודעה שפירסמו נאמר כי "התחרות תיסוב סביב מספר נושאים מרכזיים, לדוגמא 'אם המערב טוען שלחופש הדיבור אין גבולות, מדוע הם לא נותנים להיסטוריונים ומומחים שונים לחקור את האמת מאחורי השואה' וכן 'מדוע על הפלסטינים לשלם את המחיר על השואה".

המבקשים להשתתף בתחרות מתבקשים להגיש את עבודותיהם עד לתאריך אחד באפריל, הידוע כמובן כ"יום השקר" הבינלאומי. "אחד באפריל הוא יום המוקדש לשקרים גדולים, והשואה היא שקר גדול שהציונים המציאו על מנת לפגוע בפלסטינים", נאמר בהודעת הארגון.

זוהי התחרות השניה מסוגה שנסובה סביב הכחשת השואה. בנת 2006 התרחשו הפגנות אלימות מחוץ לבניין שגרירות דנמרק בטהרן לאחר שמגזין דני פירסם קריקטורות על הנביא מוחמד.

בתגובה, השיקה אירן תחרות בינלאומית לקריקטורות וסרטים מצויירים להכחשת השואה, כאשר אורח הכבוד היה מנהיג ארגון הקו-קלוקס-קלטן האמריקאי דיוויד דיוק ואוחרים ניאו נאצים אחרים.

הארגון האירני הודיע כי הזוכה בתחרות יקבל פרס של 12 אלף דולר, כאשר העבודה שתזכה במקום השני תזכה ב 8,000 דולר והמקום הלשישי ב 5000 דולר.    

כזכור נשיאה הקודם של אירן מחמוד אחמדינג'ד נודע כמכחיש שואה סדרתי.