בחסות עיריית תל אביב: פרס ל"לא מצייתות"

פרס יוענק ב'צוותא לפעילה התומכת בהברחת ערבים לתוך הקו הירוק. "הם משתמשים בכספי משלם המיסים, כדי להעניק פרס לשונאי ישראל".

בני טוקר , י"ט בשבט תשע"ה

פגם ערכי ועיוות מוסרי. עיריית תל אביב
פגם ערכי ועיוות מוסרי. עיריית תל אביב
צילום: פלאש 90

תנועת 'יש גבול', תעניק בימים הקרובים, באולם צוותא בתל אביב, את הפרס על שם ישעיהו ליבוביץ למאבק בכיבוש ולחתירה לשלום, לאילנה המרמן פעילת שמאל שהקימה את ארגון הנשים 'לא מצייתות', שפעילותיו מבריחות במכוניות שלהם בניגוד לחוק, פלסטיניות מיהודה ושומרון לתוך הקו הירוק.

בזמנו  לאחר שפרסמה המרמן את הפעילות שלה במאמר בהארץ פנה "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" אל היועץ המשפטי לממשלה וזה הורה לפתוח בחקירה פלילית נגדה.

שי גליק פעיל ימין, שחשף את הסיפור לערוץ 7, אומר שלא ייתכן שעיריית תל אביב תתן חסות לטקס שמעניק פרס לפעילי שמאל קיצוניים שעוברים על החוק, "אולם צוותא הוא אולם עירוני של עיריית תל אביב, שממומן על ידי משלם המיסים, וכאן נותנים פרס לאדם שעושה פעילות לא חוקית. יש כאן שיתוף פעולה בין שני ארגוני שמאל קיצוני, יש גבול ולא מצייתות. תאר לעצמך איזו צעקה היתה קמה, אם היו משכירים את אולם צוותא לבנצי גופשטיין".

מעיריית ת"א טרם נמסרה תגובה לפניית ערוץ 7 בסוגיה. לעומת זאת גליק עצמו קיבל מעיריית תל אביב מענה ולפיו "אמנם עיריית תל אביב-יפו תומכת בתיאטרון "צוותא", כפי שהיא תומכת במוסדות תרבות אחרים, אך אינה מתערבת בתכני המקום".