בנט לפרי: אתה מדבר על שיקול דעת?

יו"ר הבית היהודי תוקף את אמירתו של יעקב פרי על איילת שקד "הגברת חסרת ניסיון", ומציין כי מדובר ב"אמירה שוביניסטית בוטה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ה

בנט לפרי: אתה מדבר על שיקול דעת?-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, תוקף את השר לשעבר יעקב פרי, בעקבות דברים שאמר פרי על דרישת הבית היהודי להעניק את תיק בטחון הפנים לאיילת שקד.

פרי אמר הבוקר (ראשון) בראיון לניסים משעל בתגובה על הדרישה, "הגברת חסרת ניסיון. אלו דברים שיש לנהוג בהם בקצת יותר שיקול דעת".

"יעקב פרי, שכנעת אותי. אהפוך עולם כדי שאילת שקד תהיה השרה לבטחון הפנים של ישראל", קבע בנט בסטטוס בפייסבוק.

"מר פרי הנכבד. נניח לרגע בצד את האמירה השוביניסטית הבוטה "הגברת היא חסרת ניסיון", שהרי האדון, יו"ר המפלגה שלך, יאיר לפיד, הגיע עם הרבה ניסיון לתפקיד שר האוצר והוכיח ביצועים מרשימים. נניח לזה. אבל אתה מדבר על שיקול דעת? אתה?", תקף בנט.

"אתה שהטפת לירידה מרמת הגולן (!) מדבר על שיקול דעת? אתה שאמרת חודש אחרי הפיגוע במלון פארק: "נציע לרשות הפלסטינית: על כל חודש של שקט מטרור, נפנה התנחלות אחת או שתיים" - האם זהו שיקול דעת? ניסיון במלחמה בטרור? אתה שתומך בהקמת מדינה פלסטינית (לצערי, כמו כל המפלגות בכנסת חוץ מהבית היהודי) מדבר על שיקול דעת? כמה טילים עוד צריכים לנחות פה כדי שתבין שזה רעיון מסוכן והזוי?", הוסיף ותהה בנט.

"שקד שהעבירה את החוק נגד חנינה למחבלים (נגד עמדת המפלגה שלך), שהעבירה את חוק משאל עם (כדי למנוע מאנשים עם רעיונות כמו שלך לזרוק יהודים מהבית בשרירותיות), ושלחמה את מלחמת הימין הלא מתנצל לכל אורך חייה - היא הכי ראויה בכנסת לשאת בתפקיד החשוב הזה" קבע בנט.

לדבריו, "שקד, כשרה לביטחון פנים תיאבק באמת במסתננים, תעצור את קונספציית הבטונדות המופקרת בירושלים, תפסיק את הקייטנה של המחבלים בבתי הכלא, תחזיר את הריבונות לנגב והגליל, תעצור את ההסתה של התנועה האיסלאמית, ובקיצור - תחזיר את הביטחון האישי של כל אחד מאיתנו לרחובות. ובעיקר, שקד תסתכל למציאות בעיניים, יותר מכל ה"ביטחוניסטים" שכמותך, שנכנעים מובסים בפני הטרור פעם אחר פעם".

"הנס שלנו, מר פרי, שלא הקשבנו לשיקול דעתך אז, אני מתחייב לא להקשיב לו גם עכשיו. השרה לבטחון פנים אילת שקד תשמור גם בטחונך ובטחון ילדיך. עוד תודה לבית היהודי על כך. מניסיון", חתם בנט את דבריו.