דנינו במסר חד: מי שלא מתאים לו - מוזמן ללכת

מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכנו לא נראית לו, לא מתאימה לו שיתכבד ויעזוב שפשוט ילך, קרא המפכ''ל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ה

יוחנן דנינו
יוחנן דנינו
צילום: ליאת מנדל

מפכ"ל המשטרה רנ''צ יוחנן דנינו התייחס היום (ראשון) לפרשות המביכות שהתגלו בצמרת המשטרה וטען כי "המשטרה שבכותרות זאת לא המשטרה שבשטח".

בכנס מפקדים במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש אמר דנינו כי "מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכינו לא נראית לו, לא מתאימה לו שיתכבד ויעזוב שפשוט ילך. מי שנשאר איתנו יצטרך לעמוד בכל הדרישות הערכיות, המוסריות, הפיקודיות שכרוכות בלבישת מדים של משטרת ישראל".

"אין כאן מישהו שהארגון הזה יקר לו שהוא לובש מדים, שהוא נתן את מיטב שנותיו לארגון הזה שלא חווה ימים קשים בימים האחרונים וכמי שעומד בראש הארגון הזה וכמי שמפקד על כולכם ובאמצעותכם ב-30,000 שוטרינו אז אני אחראי לכל מה שקורה בארגון הזה".

המפכ''ל הבהיר כי הוא לוקח אחריות מלאה וקרא גם לפקודיו לעשות כן. "אין לי שום כוונה להתפשר על הגב של השוטרים שלנו ואני אומר את זה עד היום האחרון שלי בתפקיד עד שאני יעביר את השרביט לבא אחריי אני לא אתפשר אני לא אתן לקיצוניים הבודדים לפגוע בארגון וזה בכלל לא משנה מה הדרגה".

"משטרת ישראל, למרות השיח הציבורי הקשה והנוקב של הימים האלה, הוא ארגון שמורכב מאנשים טובים, אנשים חדורי שליחות ואפשר לראות אותם, חדורי מסירות, אהבת הארץ שאנחנו למרות הרעש התקשורתי ולמרות השאלות הציבוריות הנוקבות אנחנו ארגון חזק ויעיל, מקצועי, ארגון שאפשר לסמוך עליו והוכחנו את זה ארגון שמעניק שקט וביטחון אישי לאזרחי המדינה".

לדבריו, "צריך להסתכל ובכל התחומים לראות את העשייה הזאת ולהבין שהמשטרה שבכותרות זאת לא המשטרה שבשטח. אנחנו נצא מהתקופה הזאת ארגון הרבה יותר חזק ואני אומר לכם את זה באחריות. אנחנו ניהיה יותר מלוכדים ואנחנו ניהיה יותר בריאים".

דנינו הבטיח שעד שייבחרו השר לביטחון פנים החדש לאחר הבחירות וכן המפכ"ל החדש, הוא לא מתכוון להוריד את הרגל מהגז, כלשונו.

"אנחנו יוצאים מכאן לתהליך ארוך מתוך ראייה קדימה לטובת ביסוס המשטרה כערך וסמן מוסרי פנימה והחוצה. אני חושב שבסופו של התהליך יהיה לנו ארגון יותר חזק, שיוויוני, מכבד שגאוותו לא רק ביכולות המבצעיות ובהישגי המפנה שלנו אלא גאוותו קודם כל בחוסנו המוסרי והערכי", דברי המפכ''ל.