יעקב פרי: נסכים לשבת עם "מרצ"

לאחר שהתברר כי "יש עתיד" תמליץ על הרצוג לראשות הממשלה, מבהיר פרי כי לסיעתו לא תהיה בעיה לשבת עם מרצ ומגלה איזה תיק היה רוצה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ה

יעקב פרי: נסכים לשבת עם "מרצ"-ערוץ 7
פרי ולפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר לשעבר יעקב פרי (יש עתיד) לא פוסל ישיבה בקואליציה עם השמאל הקיצוני ומגלה איזה תיק היה רוצה לקבל בממשלה הבאה.

''במידה ותתגבש קואליציה, לא תהיה ל'יש עתיד' שום מניעה מלשבת עם מרצ באותה הממשלה", אמר פרי, מס' 5 ברשימת "יש עתיד" לכנסת ה-20.

פרי נשאל בעמוד הפייסבוק שלו האם מפלגתו תיכנס לקואליציה בראשות בנימין נתניהו וענה כי "'יש עתיד' תעשה הכל על מנת שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא אך בפוליטיקה אין זה חכם לפסול כל אופציה מראש. 'יש עתיד' תהיה באותו מקום שבו תוכל להמשיך ולשנות, להמשיך ולהשפיע ולהביא לידי ביטוי את הרשימה והמצע המצויינים שלה''.

גולש נוסף שאל את פרי, ''מבין כל התיקים בממשלה, איזה תיק היית הכי מעדיף?''. השר לשעבר ענה באופן ברור ''את תיק הביטחון'' והדגיש כי הוא רואה את עצמו מתאים לתפקיד.

אתמול, נציין, חשף שר החינוך לשעבר ח''כ הרב שי פירון את כוונת ''יש עתיד'' לתמוך ביצחק הרצוג לראשות הממשלה, על פני ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו.

"יש תוצאות דמוקרטיות של בחירות. כרגע אנחנו סבורים שהחלפתו של נתניהו היא דבר נכון", אמר פירון לרדיו גלי ישראל. "דרך אגב, אני סתם רוצה לומר משהו. יש משהו בחוקה האמריקאית שאני מציע שנלמד אותו, שתי קדנציות. בן אדם עשה שתי קדנציות, אתה ואני יודעים, מה שלא עשית בעשר שנים כנראה שלא תעשה בשנה האחת עשרה.

''אנחנו עכשיו אחרי שלוש קדנציות של בנימין נתניהו כראש הממשלה, אני חושב שהגיעה העת לבחון דרך חדשה ומנהיגות חדשה במדינת ישראל".

המראיין, מנחם הורוביץ', שאל את ח''כ פירון כיצד תנהג ''יש עתיד'' אם תהיה אפשרות לבחור בין נתניהו להרצוג, והאם יעדיפו את הרצוג. "אם זו תהיה האפשרות, זה מה שאנחנו נעשה", ענה. "אני חוזר ואומר, אנחנו לא פוסלים איש מצד אחד ומצד שני אנו סבורים שהגיעה העת להחליף את בנימין נתניהו", כך פירון.