הכור הגרעיני בבושהר איראן
הכור הגרעיני בבושהר איראן רויטרס

בעוד במינכן ובז'נבה מתקדמות המעצמות לקראת הסכם עם איראן במגמה למנוע ממנה להפוך למדינה גרעינית קובע ההיסטוריון הצבאי כי פליטות פה של ההנהגה האיראנית מלמדות על כך שקיימת כאן הונאת ענק של המערב ואיראן כבר כעת היא מדינה גרעינית.

בראיון ליומן ערוץ 7 משבח אריה יצחקי את נתניהו שבזכותו נושא הגרעין האיראני עולה על סדר היום והופך לחלק מהדיון הציבורי לקראת הבחירות, גם אם הדבר נעשה סביב סערת הנאום בקונגרס.

לדבריו "ארה"ב הולכת בעיניים פקוחות לקראת הונאה גדולה, אולי ההונאה הגדולה ביותר במאתיים השנים האחרונות. האיראנים מוליכים שולל את העולם אבל גם להם יש נפילות והיו להם בחצי השנה האחרונה שתי נפילות".

"הם מנסים להשיג הסכם שיאפשר תשתית לכמה אלפי צנטריפוגות, סרכזות להעשרת אורניום, כאלפיים, תמורת שקט במזרח התיכון כלומר הרגעת הטרור וארה"ב הולכת לקראת הסכם כזה. הבעיה היא שאיראן אינה מדינת סף גרעינית אלא בשטח, בפועל היא כבר כעת מדינה גרעינית ואני אומר זאת בוודאות של מאתיים אחוז".

יצחקי מסביר מנין הגיע למסקנותיו אלה ומציין שני אירועים. הראשון בהם הוא נאומו של המנהיג האיראני האייטולה חמינאי דיבר בחודש יולי על ההסכמים הללו ואמר ש'לטווח ארוך תצטרך איראן 190 אלף צנטריפוגות להעשרת אורניום. פי 19 ממספרם כיום! אמירה זו מסגירה את העובדה שביולי 2014 היו בידי האיראנים עשרת אלפים סרכזות.

"יותר מכל מה שהמערב מדבר עליו בכל השיחות שלו, כ-5000-6000 צנטריפוגות ורוצים לצמצם ל-2000 כדי להשאיר את איראן על סף הגרעיניות".

הדברים מתחדדים כשמאזינים לדבריו האחרונים של שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, ש"פיקשש", כלשונו של יצחקי "הוא אמר שמי שחושב שהעיצומים ישימו סוף לשאיפות הגרעין שלנו הוא שוטה מוחלט כי כשהסנקציות התחילו להיאכף היו לאיראן 200 צנטריפוגות וכעת יש עשרים אלף צנטריפוגות! מדובר במספר מדהים שמאשר את מה שאני טוען שנים שעם כל הכבוד המפוקפק לסוכנות העולמית לאנרגיה אטומית אין להם מושג קלוש על הגרעין האיראני.

''דיברו על בושהאר, אחר כך נטאנז, אחר כך פורדו, אחר כך אראק ואחר כך על המפעל בפרצ'ין אבל האו"ם לא הגיע לאתרים המרכזיים כמו דאמאוו'אנד שנמצא באזור נידח במרכז איראן. האו"ם שמע על זה אבל הוא לא הגיע לשם. יש באיראן כוחות אופוזיציה שהם שהדליפו את המידע על האתרים האחרים והם העלו גם את הנתון הזה אבל יש נטייה להתעלם כי לא רוצים לראות את התמונה האמיתית".

יצחקי משוכנע שראש המוסד ראש הממשלה והשר לענייני מודיעין יודעים היטב על המתרחש באיראן. הוא מזכיר בהקשר זה את עברו האישי כמי שעסק בנשק הגרעיני הישראלי וכמי שמכיר את ההתנהלויות הוא זוכר את ההטעיות שבהן נקטה ישראל מול ביקורות בינלאומיות ואמריקאיות בשנות ה-60 והוא משוכנע שכך נוהגים גם האיראנים.

"בשלב מסוים הגיעו פעמיים מומחים מסוגו של אמאנו לבדוק את המתקן ועמדו כמה מטרים ולא ידעו מה מסתתר מאחורי הקיר כי ביצענו תכנית הטעיה מרשימה ביותר. גם האיראנים נוהגים כך".

"הגיע הזמן להגיד שהכול בלוף גדול. אין כאן מאבק למנוע מאיראן להפוך למדינת סף גרעינית להתקדם. היא כבר מדינה גרעינית. יש להם לא רק פצצה אחת ולא רק ראש חץ גרעיני אחד", הוא אומר ומוסיף תזכורת מיחסי ארה"ב צפון קוריאה.

"ארה"ב הגיעה להסכמים עם צפון קוריאה וגם צפון קוריאה הפרה את כל ההתחייבויות והיא כיום מדינה גרעינית. גם איראן תפעל כך. ולכן צריך לפעול ולסייע לראש הממשלה לפעול בכל הכוח כי בנפשנו הדבר. איראן לא תצטרך להפעיל את הפצצה אלא די באיום כדי לשנות את המאזן במזרח התיכון. לכן חייבים לעצור את סיפור הסכם המסגרת המפוקפק שעליו עמלים במינכן ובז'נבה".

"זו סוגיה של חיים ומוות, סוגיה שהיא ביסוד קיומה של מדינת ישראל כמדינה ריבונית. נכון היה לפעול ב-2009 לנקוט בתכניות שונות להשמדת התשתית הגרעינית האיראנית כשהיה ברור שארה"ב לא עושה דבר. לא עשו זאת כי היו לחצים אבל צריך לזכור שגם זמנו של אובמה קצר ומי יודע מי יהיה הנשיא הבא. יתרה מזו, אם יפעלו עשרים אלף הצנטריפוגות היא יכולה להעשיר בתוך זמן קצר לתשעים אחוז פלוס ואז יהיו להם יותר ממאתיים קילוגרם אורניום.

''עדיין לא הזכרנו את העובדה שבאראק יש כור לפלוטוניום ושם אפשר להכין נשק גרעיני. הדברים קשים ביותר וחבל שלא כל עם ישראל מתאחד סביב הנושא הזה. זו חרב שמאיימת מעלינו. נקווה שכולם יתעשתו. יש לנו ארבעים יום לחזור לשפיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו