במה בדיוק "פשע" נפתלי בנט?

בנט תיאר מצב בלתי נסבל שנמשך כבר שנים רק מפני שאנשים פוחדים שיאשימו אותם בגזענות, כותב העיתונאי הוותיק נח קליגר.

ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ה

נח קליגר
נח קליגר
בני ברית

ותיק עיתונאי ידיעות אחרונות נח גליגר מתקשה להבין את הסערה סביב דבריו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כשהודיע כי בכוונתו לטפל במכת הגנבות.

"הרבה רעש וצלצולים היו אחרי נאום הערבים הגנבים של נפתלי בנט באוניברסיטת תל־אביב. אך זה הזמן והמקום להודות על האמת — תוכן הנאום הוא האמת לאמיתה", כותב קליגר.

"למעשה, כל מילה אשר אמר מנהיג הבית היהודי היא עובדה. עובדה שאותה מכירים כל הישראלים, יהודים וערבים, כבר שנים רבות. איזה תושב ישראלי אינו יודע על מכת גניבות רכב וציוד חקלאי? מי מאיתנו לא ער לעובדה שאלפי אם לא רבבות בתים צמחו ללא כל רישיון על אדמות מדינה מהנגב ועד הגליל? מי אינו יודע שיש בשטח של מדינת ישראל אזורים רבים ורחבים שהם משום מה על תקן 'מחוץ לתחום' לגבי המשטרה.

אז במה בדיוק 'פשע' נפתלי בנט? הוא רק אמר בפומבי את הדברים שרוב הציבור בישראל אומר אחד לשני בכל מפגש ובכל הזדמנות. גם אלה שמסתייגים מדבריו של בנט מכירים את העובדות, אז על מה הרעש? בנט לא שיקר ולא המציא דבר. בנט תיאר מצב בלתי נסבל שנמשך כבר שנים רק מפני שאנשים פוחדים שיאשימו אותם בגזענות", כותב קליגר.

"חשוב להבין שהדברים לא היו מנותקים מהקשרם. בנט הודיע כבר שהוא ידרוש את תיק ביטחון הפנים כתנאי לכניסה לממשלה הבאה, ולכן הוא הסביר שכאשר מפלגתו תהיה בקואליציה היא תדאג לשינוי במדיניות ובגישה של המשטרה ומוסדות החוק כלפי אותה מכת מדינה גוברת והולכת. בנט לא התכוון לפגוע באוכלוסייה זו או אחרת, אלא להציג את הבעיות בשטח. האם הוא טען שכל הערבים הם פורעי חוק? ודאי שלא. אז מדוע ייעלב אזרח ערבי שליו ושומר חוק מדבריו?

כולי תקווה כי כאשר יגיעו בנט ואנשיו לשלטון הם באמת יטפלו בבעיית הגניבות. רק אז יבינו כל אלה שצעקו בקהל שהיה צריך להכיר במציאות לפני שנים רבות. זו חזקה מסיסמאות מתייפייפות", דברי קליגר.