המובילה במספר הקצינים: תל אביב

מתוך 380 צוערי הקורס, 24 הן צוערות. לראשונה הוענק לצוערת תואר המופת הפלוגתי. את דרגותיהם של המצטיינים חשף הרמטכ"ל.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ה

סיום קורס קצינים
סיום קורס קצינים
צילום: דו"צ

כ-380 צוערים, 24 מתוכם צוערות, עמדו היום (שלישי) על מגרש המסדרים בסיום קורס קציני יבשה אחוד, מחזור 41, בבית הספר לקצינים שבמצפה רמון, בה"ד 1.

לראשונה הוענק לצוערת תואר המופת הפלוגתי. העיר המובילה במספר הקצינים במחזור היא תל אביב, ולאחריה ירושלים ומודיעין.

לצוערים המסיימים הוענקו דרגות הקצונה סגן-משנה. ראש המטה הכללי חשף את דרגותיהם של הקצינים המצטיינים והחל ממחר עתידים הבוגרים להשתלב בתפקידי הקצונה בכל היחידות הקרביות של זרוע היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו - איסוף קרבי, תותחנים, שריון, הנדסה קרבית, חיל-רגלים וצנחנים.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר בטקס כי "חודשים של הכשרות ואימונים מגיעים היום לסיומם. תם מסע ארוך, מפרך ומיוזע, בו עברתם פרק משמעותי בהבנת המנהיגות הצבאית והמקצוע הצבאי".

לדבריו, "חשיפת הדרגות שעל כתפיכם מסמלת שלב חדש ומשמעותי בחייכם. אתם ואתן, שעד לפני שנים מעטות עדיין ישבתם על ספסלי בית הספר וספגתם שם ערכים שהביאו אתכם לרחבת המסדרים הזו, הופכים לקצינים בצבא ההגנה לישראל".

הרמטכ"ל גנץ אמר בטקס, כי "הרבה דברים השתנו בשדה הקרב. מימדי הלחימה הפכו למורכבים יותר- שטחים בנויים, שטחים סבוכים, תווך תת קרקעי ועוד. רכשנו הרבה יכולות מבצעיות עם השנים - מכשירי תצפית ונשק מדויק. אבל דבר אחד לא השתנה- האדם, האדם שבקרב. כן, החייל שלכם".

"אני מרשה לעצמי בפעם האחרונה לחלוק עם סגל הפיקוד שלכם שעמל רבות על הכשרתכם, ועם משפחותיכם שלהם אני אומר תודה את אותה גאווה מוצדקת עת הם צופים בכם כשעיניהם נרגשות ולומר- אתם גאוותי, הצלחתכם שמחתי- עלו והצליחו", הוסיף גנץ.

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, אמר כי "עוצמתה של המחלקה עליה תפקדו ושל הפלוגה בתוכה תפעלו בנויה ראשית לכל מן הרוח של אהבת המולדת ומחויבות לעם החי בארצו. רוח של דבקות במשימה תוך התגברות על כל קושי, של רעות ומחויבות הדדית. היו בטוחים ביכולותיכם וביתרוננו אשר בא לידי ביטוי בתחומים רבים, אך מעל לכל, יתרוננו הוא אתם – מפקדי השדה של צה"ל. אתם מפקדים צעירים, הישענו על ההיסטוריה של מפקדינו וגיבורנו ופרצו דרך חדשה. עליכם ועל פקודיכם מוטל נטל ואתגר גדולים מבעבר".