מפגיני הליכוד מול ידיעות אחרונות
מפגיני הליכוד מול ידיעות אחרונות צילום: תומר נוברג. פלאש 90

אריה אבנרי יו"ר הנהלת עמותת אומץ, ולשעבר יו"ר אגודת העיתונאים, אומר לערוץ 7 , כי המלחמה של ידיעות אחרונות בראש הממשלה חצתה את הקווים, "נחום ברנע הוא האחרון שיחלק ציונים לראש הממשלה, אני מכיר אותו, ומשום מה עכשיו הוא מתרפס בפני אדוניו. ידיעות אחרונות לאורך כל השנים הפך להיות נאמן הבית של כל הפוליטיקאים המושחתים, תמיד הוא הגן עליהם".

לדבריו המלחמה בנתניהו, נובעת משיקולים כלכליים, "ברגע שישראל היום הפריע לו, הוא פתח במלחמה ברברית וברוטאלית, עיתונאים בידיעות מוותרים על כבודם המקצועי כדי לרצות את הבעלים. כל הקונצרן של ידיעות אחרונות ו YNET, שמו להם כמטרה להוריד את ביבי. בעיקר בשל העובדה שהם סבורים שהבחירות הוקדמו כדי לטרפד את חוק ישראל היום, גם חלק מאלה שהתגייסו למען חוק ישראל היום לא עשו את זה רק בגלל נושאים של חופש ביטוי, הרי גם עיתון ידיעות, מחולק כל יום בעשרות אלפי עותקים, וגם פוסט של מעריב מחולק בחינם כך שהתמונה יותר מורכבת".

אבנרי מעריך כי האמון של הציבור בעיתונות הגיע לשפל חסר תקדים, "במלחמה הזאת בין ידיעות אחרונות לראש הממשלה, לפי דעתי ראש הממשלה אולץ להגיב כי עשו לו תרגילים. אבל המלחמה עלתה כאן לרף גבוה והיא תמשך עד הבחירות. שלדון אדלסון לא יתן לביבי לרדת מהעץ. אין ספק שהיום אין כאן עיתונות אמיתית, אלא עיתונות מוטה ומגמתית, גם עיתון ישראל היום, לא ממש אובייקטיבי, וכאן הקורא ישאל את עצמו האם הוא בכלל מאמין למה שכתוב. כל זה משאיר כאן טעם רע, ואדמה חרוכה, יהיה מאוד קשה לשקם את האמון בעיתונות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו