אוקראינה: הרב ספד ליהודיה שנהרגה

"זהו עוד יום קשה לקהילה היהודית בדונייצק, שלאחרונה יודעת הרבה ימים קשים והרבה צער", ספד רבה של העיר דונייצק ושליח חב"ד.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ה

Ukraine violence
Ukraine violence
Reuters

הלחימה במזרח אוקראינה נמשכת ללא הפסקה, אזרחים תמימים נרצחים ללא עוול בכפם בעקבות התקפות המורדים על יעדים אזרחיים. אתמול גבתה הלחימה בעיר חלל יהודי הי"ד.

מדובר באירנה שלקייבה, בת 54, שנהרגה מפגיעת טיל סמוך לביתה, בהפגזה קשה על העיר. האישה עבדה משך שנים רבות ב'גן מנחם' של רשת מוסדות 'אור אבנר חב"ד' בדונייצק וסייעה רבות ליהודי הקהילה להתמודד עם המצב הקשה בשנתיים האחרונות.

רבה של דונייצק ושליח חב"ד, הרב פנחס וישצקי, ספד לה אתמול ואמר כי "זהו עוד יום קשה לקהילה היהודית בדונייצק, שלאחרונה יודעת הרבה ימים קשים והרבה צער.

"מה שאוכל לומר על הנרצחת גב' שלקייבה ע"ה, כי היתה אשה טובה ומסורה מאוד לעבודתה. קיבלה כל ילד וכל אדם במאור פנים מיוחד ודאגה לשלומם של הילדים בגן ולהצלחתם. הותירה אחריה בת ואחות. שתהיה מליצת יושר על הקהילה היהודית בדונייצק ועל העם היהודי כולו בימים קשים אלו".

הרב וישצקי הוסיף כי "מכלל ישראל לא לשכוח את אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשבייה, באזורי המלחמה האכזרית הזו, במזרח אוקראינה, ולעורר רחמים רבים שיחוס וירחם השי"ת עלינו בתוך כלל ישראל שיחיו כולם בשלום וביבטחון ונזכה לגאולה שלמה בקרוב ממש".

הרב וישצקי, שנאלץ להימלט מביתו, ממשיך לנהל מקייב את הקהילה היהודית בדונייצק, ועומד בקשר רצוף עם היהודים שלא היה באפשרותם להימלט מהעיר, כדי לסייע להם בכל עת ובכל דרך.

בשעות הערב של יום אתמול נעשים מאמצים רבים להביא את ארונה של האישה לקבורה בישראל, והתקווה היא כי אכן תבוא לקבורה בירושלים ככל הנראה היום.