נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ צילום: חיים צח - לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ בלשכת ראש הממשלה בבסיס הקריה בתל-אביב.

הפגישה התקיימה לקראת סיום תפקידו של גנץ, ולקראת טקס חילופי הרמטכ"ל שיתקיים בלשכת ראש הממשלה ביום שני הבא, בירושלים.

ראש הממשלה העניק לרמטכ"ל את הספר 'מכתבי יוני'. בהקדשה כתב: ''לרמטכ"ל בני גנץ, עם פרישתך מצה"ל, זיכרונות מלוחם אל לוחם. בהערכה רבה על תרומתך לביטחון ישראל ומנהיגותך בתקופה רבת-אתגרים. בנימין נתניהו''.

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה לגנץ, "אני רוצה להודות לך על שנים ארוכות של שירות למען ביטחון המדינה, במיוחד בארבע השנים האחרונות שהובלת את צה"ל כרמטכ"ל, ארבע שנים מאתגרות בצורה בלתי רגילה, בתקופה של טלטלה אזורית שלא הייתה כדוגמתה, בשעה שמדינות קורסות וארגוני טרור, רובם בגיבוי איראן, נכנסים לתוך הסדקים, ואיראן מנסה ללפות אותנו בלפיתת חנק מכמה כיוונים.

"בזמן הזה", הוסיף נתניהו, ''אתה הובלת פעולות של צה"ל, גלויות וחשאיות, מקרוב ומרחוק, בצורה מקצועית, נחושה ואחראית. אנחנו פעלנו יחד בשני מבצעים מול חזית עזה ובגזרות אחרות, וגם בדברים רבים שהציבור אינו יודע עליהם. אני רוצה להודות לך על השירות המעולה הזה''.

ראש הממשלה הבהיר כי רא''ל גנץ משאיר מאחורי צבא שערוך ומוכן להתמודד עם כל האתגרים שנכונו לו. "אחד מהם מתרחש עכשיו לנגד עינינו, כשאלפי לוחמים של חיזבאללה נמצאים בסוריה, נכנסים גם לדרום סוריה, מול גבולנו, בהכוונה איראנית. אנחנו ערים לאתגרים הללו והצבא שהשארת יכול להם. אני רוצה להודות לך על השירות הזה, וגם להציע לך ספר שמוכר לך, 'זיכרונות של לוחם אל מפקד'.

גנץ הודה לנתניהו ואמר, "בהחלט היו ארבע שנים מאתגרות, שעבודה משותפת יכלה להן".

טרם פגישתו עם ראש הממשלה, קיים הרמטכ''ל היוצא פגישת עבודה אחרונה עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בקריה בתל אביב.

שר הביטחון והרמטכ"ל מקיימים פגישת עבודה קבועה בלשכת השר אחת לשבוע, ועולות בה סוגיות ביטחוניות שונות. היום כאמור קיימו את פגישת העבודה האחרונה שלהם עם סיום תפקידו של הרמטכ"ל ביום שני הקרוב. את פגישת העבודה הבאה כבר יקיים שר הביטחון יעלון עם הרמטכ"ל הנכנס, גדי איזנקוט.

צילום: חיים צח - לע''מ

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו