הפיגוע בקופנהגן בירת דנמרק מחזיר לתשומת הלב הבינלאומית את איום הטרור האיסלאמי הבינלאומי על אירופה ובירותיה. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב שספג באחרונה לא מעט איומים אישיים מכיוונם של גורמי טרור.

"לא רציתי שהסיפור הזה ייצא לתקשורת", הוא פותח את דבריו ומספר כי כלי תקשורת שחשפו את הפרשה בצרפת יצרו איתו קשר וביקשו את תגובתו ומכאן הלך המידע הצטבר והתפרסם. "אני מקבל הרבה איומים, בעיקר באינטרנט", הוא אומר ומצטט את לשון האיומים: 'נהרוג אותך', 'נמות יחד איתך', 'אנחנו יודעים איפה אתה', 'הזמן שלך קצוב' ועוד "יש הרבה, עשרות כאלה. אני מעביר את המידע לתובע הכללי של צרפת. עצרו לפני כשבוע בחור צעיר בן 19 ממזרח צרפת. מצאו סרטונים של עריפת ראשית. נעצר לשלושה ימים. הוא מכחיש אבל מצאו במחשב שלו שהוא איים על הקונסול הכללי במרסיי ועלי. עכשיו הוא במעצר בית".

"אני מקבל עשרות או מאות איומים כאלה. רוב הזמן אני לא מתייחס אבל אני חייב לדאוג. כל הרוצחים שביצעו את הפיגועים האחרונים היו בהתחלה אנשים נורמאליים שפתאום נהפכו", הוא אומר ובהתייחסו לסכנה המרחפת עליו עצמו הוא מציין שהוא אמנם חושש אך הוא מאובטח ושני מאבטחים מלווים אותו. "צריכים להמשיך לחיות אבל אני מפחד בעיקר על הילדים. שלחו לי תמונה של הבן שלי אבל הוא לומד בארץ ב"ה. מפחדים. אני אמנם מאובטח בשני מאבטחים שצמודים אלי אבל זה לא מספיק אם שני אנשים עם קלצ'ניקובים מרססים אותך. מתפללים לבורא עולם ומנסים להיזהר".

"אני עם אבטחה אבל יש כאן שש מאות אלף יהודים שאין להם אבטחה. כחבר פרלמנט אני מדבר על זה שאין ג'יהאדיסטים טובים ורעים, אלא שכל הארגונים הללו רוצים להרוס את כל המערב. אמרתי את זה עוד לפני האירועים האחרונים וצדקתי".

יצוין כי באחרונה, במסגרת "שאלות לממשלה", פנה חביב לראש ממשלת צרפת בדרישה להפסיק להשתמש במונח "לוחם" עבור טרוריסטים ובהמשך הדברים גם התייחס לסוגיה האיראנית וקבע כי איראן מנצלת את ההתמקדות של צרפת ואירופה בדאע"ש כדי להרדים את המערב ולקבל בכל מחיר יכולות גרעיניות.

חביב מספר כי את השאלות לראש הממשלה הצרפתי הגיש לאחר שבמסגרת כהונתו כסגן נשיא של ועידה בפרלמנט נגד הג''יהדאיסטים הבחין בכך שבגלל תרגום מוטעה ומגמתי חברי פרלמנט ואישים אחרים מגדירים את הטרוריסטים כלוחמים "הטרוריסטים האיסלאמיים מכונים באופן קבוע "לוחמים" על ידי השרים שלך וגם על ידי הגורמים רשמים של צרפת ואירופה", אמר חביב לראש הממשלה הצרפתית וקבע כי "מדובר בחטא סמנטי אך גם מוסרי. איך לא מתביישים להשתמש באותו מונח עבור גיבורי צרפת ולוחמינו הוותיקים ועבור ברברים פחדנים, אנשים שסוקלים ואונסים נשים, שוחטים חפים מפשע, שורפים חיים בני ערובה? הם הכל חוץ מלוחמים".

עוד אמר בהזדמנות זו חביב לראש ממשלתו כי "לכנות את האויב שלנו מהווה צד ראשון וחיוני בלחימה נגד הג'יהד. אדוני ראש הממשלה, האם תוכל להוציא הנחייה רשמית כי מהיום, הרוצחים האלו יכונו טרוריסטים, ג'יהדיסטים או איסלמיסטים אבל בשום אופן לא "לוחמים"? בנוסף, בואו ניזום הנחייה אירופאית לפי עיקרון זה".

בתשובה לדבריו של חביב אמר מזכיר הממשלה בקרב משרד החוץ והפיתוח הבין-לאומי, הרלם דזיר: "הסמנטיקה חשובה אך חשוב לא להתבלבל. הביטוי "לוחם זר" מדובר בעצם בתרגום מאנגלית "foreign fighter" בו משתמשים בשיח הבין-לאומי, אבל אתה צודק להתריע כי מהרבה בחינות מדובר בתרגום פוגעני. הלוחמים הזרים האלו הינם טרוריסטים". 

עוד הסביר נציג הממשלה כי על פי החוק אותם לוחמים נחשבים לטרוריסטים לכל דבר ועל פי מונח זה הם נכלאים ומועמדים לדין.

חביב מביע תקווה שכעת, לאחר שהתרעותיו הולכות ומתממשות תהיה ההנהגה בצרפת נכונה לפקוח עיניים ולהישמר מנהייה אחר מטבעות לשון מטעים שכאלה. להערכתו ראש הממשלה הצרפתי מבין את הדברים נכוחה וככזה הוא גם מבין שהאנטישמיות החדשה באה לידי ביטוי באנטי ישראליות ובאנטי ציוניות.

בהתייחסו לסוגיה האיראנית הזכיר חביב כי מדובר במדינה שנגד בכיריה יש צו הסגרה של האינטרפול בשל מעורבות בפיגוע בארגנטינה וגם מעובדה זו אין להתעלם למרות אינטרסים כאלה ואחרים המלווים את ההנהגה הצרפתית. בתגובה הכריז נציגו של ראש הממשלה בצרפת כי 'צרפת לא תאפשר לאיראן להיות גרעינית'.

"אני מקווה שההנהגה מתחילה להבין. כשבמלחמה ישראל הגנה על עצמה מול חמאס כלי התקשורת הראו מדינה הורגת ילדים ומבצעת טבח. אני מקווה שעכשיו יתחילו לפתוח עיניים", דברי חביב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו