בנט באריאל
בנט באריאלצילום: גור דותן - הבית היהודי

שר הכלכלה נפתלי בנט הגיע השבוע במסגרת "מסע ישראלי" שהוא מקיים ברחבי הארץ, לסיור ומפגש בעיר אריאל.

התחנה הראשונה של השר הייתה ישיבת סיעה במועדון "דאורייתא" בעיר, שם שמע סקירה על הנעשה בעיר מפיו של יו"ר סיעת "הבית היהודי" באריאל איתי אהרוני וחברת המועצה דריה יולבאום.

השר הודה לנציגי הסיעה על הסקירה והמשיך למפגש עם פעילים מרכזיים ותומכים שם התקבל בחום ואת הסיור סיים השר בכנס משותף יחד עם ח"כ איילת שקד וח"כ מוטי יוגב שם אמר בפתח דבריו כי הוא שמח להגיע לאריאל, העיר האהובה עליו.

בדבריו התייחס בנט ללחץ הבינלאומי על ישראל, "בסוריה טובחים אזרחים, אנשי דאעש מרימים ראש, עירק מתפרקת, מצרים מתהפכת. אז מדוע מתעסקים בנו? הסיבה היא כי אנחנו לא מוציאם אמירה ברורה - ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ורק לעם ישראל".

בנט ציין כי "יש המון לחץ על ישראל להקים ממש כאן מדינה פלסטינית. במו"מ של לבני בשנת 2007 דיברו גם על העיר אריאל. אריאל היא שלנו! היא לא כאן רק כדי להגן על כפר סבא ורעננה".

בהמשך לדברים הוסיף השר בנט ואמר כי לא יהיו יותר החזרות שטחים בקומיבנה, ואם תעלה בעתיד שאלה כזאת היא תובא למשאל עם, "פשטה במערכות הביטחון ובעיקר בדרג המדיני איזו שהיא נרפות. מלחמות זה דבר רע, גם אני השתתפתי בכמה כאלה. איבדתי חברים. הדרך להימנע ממלחמות היא לא אינטואיטיבית. בטח לא אם נהיה נחמדים ונאכיל את המפלצת בעוד פיסת שטח. זו תאוריה מצויינת אבל המציאות הפוכה. החזרנו שטחים ובתגובה רצחו ישראלים. החזרנו את עזה, גירשנו יהודים, הוצאנו צבא, קיבלנו טילים. והמעמד הבינלאומי? רק הלך והתדרדר. מתחילים לחלק ואין סוף. העולם בז למדינה שמוחלת על הכבוד של עצמה. העולם בז למדינה שמוסרת שטחים. העולם מכבד מדינה שעומדת על שלה".

לסיום התייחס השר גם לנושאים כלכלים-חברתיים ואמר כי בזמן שהקמפיינים של המפלגות השונות מבטיחים גן עדן, לבית היהודי יש קבלות על עשייה מהקדנציה החולפת: "טיפלנו בכמיליון אנשים החלשים ביותר בישראל. העלנו לכ-700 אלף את שכר המינימום. במקביל נלחמנו ביוקר המחייה. במשך עשור שנים המחירים עולים וכשר הכלכלה נאבקתי כדי לשבור קרטלים כגון מונופול המלט של נשר, נגד תנובה. והוצאות לא איחרו לבוא- המחירים נבלמו והתחילו לרדת. וזה כמובן לא הסוף. נמשיך לעשות גם בקדנציה הקרוב.