"אנשי הרב אוירבאך? הם ירדו מהפסים"

הרב רפי וולף, המכונה 'נאמן ביתו' של הרב שך, תוקף בחריפות את הפגנות הרחוב של אנשי הרב אוירבאך וחילול ה' שנוצר בישיבת פוניבז'.

חיים לב - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ה

הפגנת חרדים נגד הגיוס
הפגנת חרדים נגד הגיוס
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אנשי הרב אוירבאך בידלו עצמם מ'דגל התורה' בטענה כי הרב שטיינמן מוביל קו פשרני מדי בכל הנוגע להתנהלותו בסוגיית הגיוס החרדי.

בכך הם מבקשים לטעון כי הם משמרים את דרכו של הרב שך שנחשב ל'קנאי' בהשקפותיו.

אולם הרב רפי וולף, מי שמכונה 'נאמן ביתו' של הרב שך, תקף אמש בחריפות את הפגנות הרחוב של אנשי הרב אוירבאך ואת חילול שם שמיים שנוצר בישיבת פוניבז' באומרו כי המפגינים והמתפרעים 'ידו מהפסים'.

בראיון לרדיו החרדי 'קול חי' אמר וולף כי "יש דבר אחד ברור: איך בן תורה וראש ישיבה צריכים להתנהג. בחור ישיבה לא זורק סטנדרים ולא לבנים על תלמידי חכמים – ורב שהוא מכהן כראש ישיבה לא מבזה את רבותיו שהוא למד אצלם. איך נותנים לבחורי ישיבה להזיק לקלקל לרכוש בני אדם – איך זה שעומדים ראשי ישיבות להתפלל מעריב ובאים כמה צוציקים ומתחילים לשיר?. איך זה שמאות הורים שחינכו את ילדיהם למידות טובות אבל בשיער א' הם מתחילים לשיר כשמתפללים מעריב"?.

בהמשך טען כי מעשיהם נוגדים את דעתו ומשנתו של הרב שך זצ"ל. "יש לי לפניי מכתב של הרב שך: 'העצה היחידה לא להיגרר אחרי ההפגנות כי לימוד התורה מחזק יותר מההפגנות'…. אנשים 'כאילו' של הרב שך רוצים הפגנות אבל רק צעירים הולכים –רק בני ישיבות והם אומרים שזה מה שהרב שך רצה – הם פשוט ירדו מהפסים. הרב שך אמר שאם יש גדול דור אחד שיש לו דעה ומקביל יש את כל גדולי ישראל צריכים לשמוע לכל גדו"י ולא ליחיד".

וולף הוסיף וטען נגד ראש הפלג המזוהה עם הרב אוירבאך כי הוא מסית את הצעירים. "הוא מחמם את האווירה והאנשים שלו שמפחדים שיזרקו אותם יצאו בנאומים בשבועות האחרונים בהם הם מסיתים את הציבור ילדים בני 16 היו בבית סוהר בלילה".

"תבנו ישיבות, ת"תים ובית יעקב לעצמכם. אנחנו אומרים להם את זה שיהיה להם הכל לבד בשביל שלא ינסו לשכנע אנשים אחרים. אנחנו לא מוכנים להתאחד אתם הם מסיתים לא לשמוע בדעת גדולי ישראל הם מתחצפים. הם מתנהגים בכוח וחוצפה אין עם מי לדבר. הם אנשים כולו שקר מפיצים שקרים אנשי מרמה שקרנים מובהקים . מי שלא הולך להצביע הרי זה מחלל שם שמים", הוסיף.