הסתה?
הסתה?צילום: 0404

האבטחה על יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, תתוגבר, בעקבות איומים על חייו ובעקבות פרובוקציות של אנשי שמאל באירועים בהם הוא משתתף.

בנט יאובטח באופן צמוד והאבטחה הסביבתית עליו תתוגבר.

הבוקר גינה בנט בחריפות את התפרצותם של פעילי שמאל לכנס בחירות של "הבית היהודי" במרכז הקונגרסים בחיפה.

"התקשורת יכולה לעצור את זה, ולהרגיע את הרוחות", כתב בנט בדף הפייסבוק שלו, "בוז'י - הכתובת על הקיר, ואתה יכול לעצור את זה ולהרגיע את הרוחות, אסור לך לשמור על זכות השתיקה. כשפעילי שמאל כולל חברי מפלגתך שותפים לארועים אלימים נגד המפלגה שלי, אתה לא יכול לשמור על זכות השתיקה".

בנט סיפר כי אתמול בערב הוא הגיע לכנס של הבית היהודי בחיפה, "אבל אנשי הביטחון לא הרשו לי להיכנס אליו. כמעט חצי שעה של ויכוחים עם האבטחה, שאומרים לי שיש חשש לביטחוני אם אכנס לאירוע של המפלגה שלי, בגלל פעילי השמאל הקיצוני שנכנסו לאולם. כשהתחיל הארוע, התחילו צעקות ואלימות של פעילי השמאל, ואנשי האבטחה ביקשו להוציא אותי מהאולם. סירבתי, וסירבתי שוב פעם".

הוא הזכיר כי לפני יומיים ציירו פעילי שמאל בירושלים צלבי קרס, "הודבק לי שפם של היטלר ברחובות, ארוע שאחריו הוחלט להצמיד לי אבטחה קבועה. בתחילת השבוע לא הורשיתי להגיע בשעות מסויימות לאירוע במוסד אקדמי, כי 'יש ערבים באותה שעה ואסור מבחינה אבטחתית לתת לך להגיע לכנס'. זה לא הכל. עיתונאי בערוץ 10 השווה אותי למנהיג פשיסט, עיתונאית בדה-מרקר אמרה ש'דם חמישה חיילים על ידי'. בועידת הארץ לפני מספר חודשים מאות אנשי שמאל צעקו נגדי 'פשיסט' ו'רוצח' ואף הופעל נגדי כוח. המארגנים לא גינו את האירוע, הרי מדובר באלימות של שמאל נגד ימין".

"ועוד לא דיברנו על אילת שקד. רק בימים האחרונים, נכתב לה לפני פאנל שהיתה צריכה להגיע אליו: 'כדאי לך מאד שלא לבוא לגימנסיה הריאלית ביום ראשון - אחרת אעשה מעשה טיהור כמו סטאלין באנשי הבית היהודי'".

"אנשי השמאל האלימים מתחפשים כל פעם למישהו אחר, פעם הם פעילי דיור ציבורי, פעם פעילים להטבי"ם, פעם ארגונים נגד הכיבוש. אבל יש בעיה אחת קטנה, הפעילים האלה הינם פעילים פוליטיים, ובהם פעילים במפלגת העבודה של בוז'י. כל הארועים האלימים שלהם הם מתוכננים, מתועדים, הכל כתוב, הכל שמור. אני יודע, אם קבוצת אנשי ימין היו מגיעים לפוצץ ארועים של אנשי שמאל, ומעוררים שם אלימות פעם אחר פעם, כנראה הם כבר היו במעצר מנהלי כלשהו, כנראה התקשורת היתה נסערת. אבל באמת שאין לי ציפיות".

לסיום הדגיש בנט, "ולמען הסר ספק - אני שליח ציבור. הציבור שלנו דואג למדינה הזאת, מתנגד למדינה פלסטינית ומתנגד לשחרורי מחבלים. לא מוכן לוותר על סנטימטר מארץ ישראל. אלימות אנשי השמאל לא תשנה לי את הלו"ז במילימטר, אף אחד לא ישתיק אותנו. אף אחד".